Gürdoğan’a İpekyolu Müzesi Plaketi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Özel İpekyolu Müzesi destek ve bağışlar ile büyüyor. Müzenin birçok kurum ve kuruluşun katkıları ile hayata geçirildiğini belirten Hacısalihoğlu Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan’a sağladığı destek ve katkılarından dolayı plaket takdim etti.

İPEKYOLU MÜZESİNE YENİ ESERLER

Hacısalihoğlu İpekyolu Müzesinin, Trabzon’un tarihi kimliğini simgelediğini, İpekyolunun en önemli duraklarından biri olan Trabzon’un sahip olduğu değerlerin bu müzede sergilendiğini ifade etti. Kentin sahiplendiği İpekyolu Müzesine yeni eser bağışlarının yapılarak geliştirildiğini ifade etti. Hacısalihoğlu, “Her zaman her yerde ifade ettiğimiz gibi Trabzon Dünya da yaşayan en eski şehirlerden biridir. Uluslararası bir ticaret merkezi olması nedeniyle birçok kültüre ev sahilliği yapan Trabzon’un bu birikimini İpekyolu Müzesinde yaşatıyoruz. İlimize gelen yerli ve yabancı resmi heyetler İpekyolu Müzesini ziyaret etmekten oldukça memnun kalıyorlar. Bu müzenin daha da zenginlemesi adına gerek üyelerimiz gerekse Trabzonlular müzede sergilenebilecek eserlerini bizlere bağışlıyorlar. Kültür ve Turizm Bakanlığı Trabzon Müzeler Müdürlüğü ile bu eserlerin denetimini yapıyoruz. Kentin değerlerinin şehir dışına çıkmadan ilimizde kalmasına ve burada müzelerde sergilenerek şehrimizin cazibe merkezi kimliğine katkı sağlıyorlar. ”dedi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın