BATUM’ DA DÜZENLENEN FUAR

Batum’da Düzenlenen Fuar Ülkeler Arasındaki İlişkilerin Daha Da Gelişmesine Vesile Olacak

           Vali Öz, Gürcistan-Acara Özerk Cumhuriyetinin Başkenti Batum’da Açılan 4. Expo Build Batum Yapı-İnşaat Fuarının Açılışına Katıldı

Batum Acara Ticaret Odası ve İngiliz Point Expo işbirliği ile düzenlenen Batum Gürcistan Yapı İnşaat Fuarı’nın açılışına Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ün yanı sıra, Acara Özerk Cumhuriyeti Başbakanı Archil Khabadze, Türkiye Batum Başkonsolosu Engin Arıkan, Azerbaycan Batum Başkonsolosu Hüseyin Necefov, Acara Özerk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti Arasında Çok Taraflı İlişkiler Geliştirme Komisyonu Başkanı Büyükelçi Tariel Lebanide katıldı.

Bu yıl 4. kez organize edilen Expo Build Batum, Gürcistan Uluslararası Yapı İnşaat Fuarı’yla ilgili olarak bir değerlendirmede bulunan Vali Öz, “Türkiye ile Gürcistan arasında özellikle son yıllarda güzel gelişmeler yaşanmaktadır. Turizm, ticaret, sağlık, kültürel ve sportif alandaki bu gelişmelerin daha da ileriye taşınması için Trabzon olarak işbirliğine her zaman hazırız.

Batum’da açılan fuara bu ülkede faaliyette bulunan 22 Türk firmasının yanında İran, Gürcistan ve Ukrayna gibi ülkelerden de çok sayıda firma katıldı. Bu tür organizasyonlar ülkeler arasında işbirliklerinin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Biz de Trabzon olarak Batum’la olan ekonomik, kültürel ve sportif alandaki işbirliğimizi geliştirmek için Acara Özerk Cumhuriyeti Başbakanı ile iki il ve bölgeler arasındaki işbirliklerinin gelişmesi için temaslarda bulunduk” dedi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon/Ortahisar Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Cevapla