Trabzon’a Yeni Vizyon

Trabzon, tarihi özelliği ile geçmişte bölgenin hakimiyetinden sorumlu idi.Tarihi ipek yolunun Trabzon ayağı ve Fatih’in fethinin’de tesadüf olmadığını düşünürsek, farkındalık ile herdaim anılan bir konumla hak sahibidir.Atatürk’ün üç kez bu ili ziyaretleri’de bu zincirin halkalarındandır.Herdaim ülkemizin özlemlerine kalbî vücut olan,sporu ve sanatı ilede daima güzellikleri hak etmiş bir özelliği, paylaşıma açık geleceği vizyonuna herdaim odak olmuştur.
Trabzon’un bundan böylede, ülkenin yüksek hassasiyetine ışık olacağı inancı, var gücüyle oluşabilecek her tehdidi tartışmasız bertaraf edecek,azim ve kararlılığı bu ile özel bir hissiyat oluşturmuştur.
Geçmişten günümüze gelen vizyonunda, herşeyin en iyisine layık Trabzon’un, merkezi tıkanmışlığını ortadan kaldırmak için, güney çevre yolunun acilen hayat bulmasını sağlamak, güney’in merkeze katılması ile mevcut potansiyelini güçlendirmek isabetli olacaktır.
Sonuç itibariyle, yatırım programına dahil olacak bu bölgenin, yakın gelecekteki büyük projeleri bünyesine katarak,hem gelişmişliği hem de merkezin konumuna farkındalık oluşturacaktır.

Nevzat Yılmaz
nevzatyilmaz@hotmail.com.tr

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"