Teknofest birincisi öğrencilerden TTSO’ya ziyaret

tha – Teknofest’te düzenlenen uluslararası yarışmada birinciliği kazanan Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ve öğretmenleri Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TTSO) ziyaret etti.

Trabzon Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Abdulvahap Altın, Teknofest’te Uluslararası Savaşan İnsansız Hava Aracı Döner Kanatlılar kategorisinde birinci olan Teyyare takımının öğretmen ve öğrencileri TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgi veren öğretmen ve öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan Başkan Hacısalihoğlu, şunları söyledi:

‘Öğrencilerimizin ve onlara rehberlik eden öğretmenlerimizin başarısı bizi gururlandırdı. Bu tür çalışmalara her zaman elimizden gelen desteği verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Amacımız ilimizde ve ülkemizde özellikle katma değere dönüşebilen bilimsel çalışmaların önünü açacak yatırımları yapmak. İnovasyon ve Biyoteknoloji merkezimiz, Teknokent bünyesinde hizmet veren tesislerimiz öğrencilerimizin, mühendislerimizin hizmetinde. Trabzon’un orta ve ileri teknoloji üretim merkezi yapma amacımızda bilimsel çalışmalarla uğraşan öğrencilerimize büyük önem veriyoruz ve çalışmalarını destekliyoruz.’

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"