23 Nisan

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Tarihi Anlam Ve Önemini Bugün Çok Daha İyi Anlıyoruz

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Öz, mesajında,

“23 Nisan 1920’de egemenliğin kayıtsız şartsız olarak millete tevdi edilişinin ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. yıl dönümünü kutlamanın coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde hürriyet ve istiklal mücadelesini TBMM’yi kurarak başlatmanın, daha sonra da açılış gününün dünyada ilk defa çocuklara bayram olarak armağan edilişinin tarihi anlam ve önemini bugün çok daha iyi anlıyoruz.Bu anlayış ve millet iradesinin rehberliğinde muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefiyle yürüyüşüne devam eden ülkemiz bu yolda önemli mesafeler kat etmiştir.

Ülkemizin ve milletimizin en büyük zenginliği ve umut kaynağı olan çocuklarımıza armağan edilen ilk ve tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bizim için önemli bir gündür. Çocuklarımız yarınlarımıza ve memleketimize sahip çıkacak, memleketimizi yönetecek ve kalkındıracaktır. Memleketin kalkınması, çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkması ve dünyanın barış içerisinde yaşaması için dünya çocukları adına yapmamız gereken çok işimiz var.Bu vesileyle başta çocuklarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehit ve gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum” şeklinde ifadelere yer verdi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın