Ortahisar Belediyesi, Feshane Trabzon Günleri’nde

Ortahisar Belediyesi, Feshane Trabzon Günleri’nde

Trabzon Dernekler Federasyonu’nun geleneksel olarak her yıl gerçekleştirdiği Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki Trabzon Tanıtım Günleri”nin ilk gününde Ortahisar Belediyesi standı vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Trabzon’un Fethinin 554. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde organize edilen Trabzon Tanıtım Günleri açılışı fetih yürüyüşünün ardından gerçekleştirildi. Açılışa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Dernekpazarı Belediye Başkanı Yusuf Aşık, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz, Basın İlan Kurumu eski Genel Müdürü, AK Parti Ortahisar Belediye Başkanı Temel Altunbaş, Trabzon Dernekler Federasyonu Başkanı Mustafa Demir, sivil toplum örgütleri başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Geçen yılda Feshane’deki Trabzon Tanıtım Günleri’ne katılan Ortahisar Belediyesi’nin standı gurbetçilerin yanı sıra memleketin her yerinden insanların akınına uğruyor. Özellikle Karadeniz’i ve Trabzon’un yeni ilçesi Ortahisar’ı tanımak isteyen vatandaşlar standa uğrayarak görevlilerden bilgi alıyor. Ortahisar standını meraklı gözlerle inceleyen vatandaşlar bu sayede Trabzon kültürünü yakından tanıma fırsatını buluyor. Etkinliğin ilk gününde vatandaşların yanı sıra çeşitli yöresel sanatçıların da ziyaret ettiği Ortahisar Belediyesi standı gurbetteki vatandaşların önemli uğrak mekanlarından biri haline geldi. Özellikle gurbetçi vatandaşlar organizasyonun yeni kurulan Ortahisar Belediyesi’nin tanıtımı için çok önemli olduğunu dile getirdiler.

HER ŞEY ORTAHİSAR’IN TANITIMI İÇİN

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç yeni kurulan bir belediye olmaları nedeniyle yurtiçi ve yurtdışı fuar, festival ve etkinliklere katılarak ilçenin tanıtımını sağladıklarını söyledi. Ortahisar’ın Doğu Karadeniz’in en köklü geçmişe sahip kültür ve sanat kenti olduğunu belirten Başkan Genç bu potansiyeli değerlendirmek için hiçbir fırsatı kaçırmadıklarını ifade ederek, “Malumunuz Ortahisarımız sadece Trabzon’un değil Doğu Karadeniz’in derinlikli kültür ve sanat birikimi olan güzide bir şehri. Trabzon’u bilmeyen yok ama merkez ilçe konumundaki Ortahisar’ı yeni kurulması hasebiyle tanımayan vatandaşlar olabilir. Biz de kentimizi bütün yönleriyle tanıtmak ve bu şirin ilçemize daha çok turist ve ziyaretçi çekmek için gayret gösteriyoruz. Zaten bütün bu çalışmalarımızın da semeresini her geçen yıl artan turist sayımızla hak ettiğimiz şekilde alıyoruz.” diye konuştu

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın