Ortahisar Kurban’a hazır

Ortahisar Belediyesi, Kurban Bayramı için 16 kesim alanı ile bir adet satış alanı belirledi

Ortahisar Kurban’a hazır

Ortahisar Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Kurban hizmetlerinden vatandaşların kolay bir şekilde yararlanması için nüfus yoğunluğunun ve ulaşım kolaylığının olduğu alanların seçilmesine özen gösterdiklerini belirten Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç vatandaşların Kurban Bayramı’nda hiçbir sıkıntı yaşamaması için tüm eksikliklerin giderildiğini ve belediye ekiplerinin bu konudaki çalışmalarına halen devam ettiğini söyledi. Ortahisar Belediyesi değişik mahallelerde 16 kurban kesim alanı ile Akyazı’da 1 tane kurban satış alanı belirledi.

KURBAN KOMİSYONU KURULDU

Ayrıca Ortahisar Belediyesi bünyesinde Başkan Yardımcısı Firar Bayrak Başkanlığında kurulan Kurban Komisyonu bayram sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlara çözüm üretecek. Kurban Komisyonu Özel Kalem Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Veteriner Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü’nün katılımıyla oluşturuldu.

ALO TEMİZLİK HATTI OLUŞTURULDU

Mübarek Kurban Bayramı’nda vatandaşların kurban ibadetlerini sorunsuz bir şekilde eda etmeleri için gerekli tedbirlerin alındığı kaydeden Başkan Genç, “Kurban satış ve kesim yeri olarak belirlenen toplam 17 alanda elektrik ve su tesisatlarını döşedik. Akyazı’da bulunan bir adet kurban satış yerimizde mescit, çay ocağı, lavabo, tuvalet, yemekhane, banyo gibi ihtiyaçları karşılayacak konteyner ve diğer binaların yapımını tamamladık. Bütün vatandaşlarımız Ortahisar ilçemizde çok hijyenik şartlarda kurbanlarını keseceklerdir. Belediyemizin görevlendirdiği profesyonel kasaplar vatandaşlarımızın kurbanlarını kesecek. Vatandaşlarımızın mahalle ve sokak aralarındaki hijyenik olmayan kurban kesmelerini önlemek için bütün tedbirlerimizi aldık. Bu konuda zabıta ekiplerimiz denetimlerini bayram boyunca sürdürecek. Bu kuralı ihlal edenlere de zabıta ekiplerimiz tarafından gerekli cezai müeyyideler uygulanacak. Ayrıca belediye ekiplerimiz kurban atıklarının çevreyi ve sağlığı tehdit etmeden belirlenen alanlardan toplanmasını gerçekleştirecektir. Velhasıl sorunsuz bir Kurban Bayramı geçirmek için bütün tedbirleri almış bulunmaktayız.” diye konuştu. Vatandaşlar Kurban Bayramı boyunca temizlik konusundaki şikayetlerini Ortahisar Belediyesi’nin 444 61 44 nolu Alo Temizlik Hattı’na bildirebilecek.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın