Gümrükçüoğlu Yetimlerle Birlikte İftar Etti

Trabzon’un Ortahisar ilçesi sınırları içerisinde bulunan yetim çocuklar, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Ortahisar İlçe Belediyesi’nin EYOF Parkı’nda düzenlediği iftar programında bir araya gelerek hep birlikte oruç açtı.

YETİMLERDEN HEPİMİZ SORUMLUYUZ

AK Parti Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu, Trabzon Vali Yardımcısı Şükrü Kara, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş’ın katıldığı iftar programında yetim yakınları da hazır bulunurken, iftarın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr Gümrükçüoğlu, her zaman yetim ve öksüzlerin yanlarında olduklarını ifade etti. Konuşmasında yetimlere yardım etmenin ve onların haklarını koruyup gözetmenin önemine dikkat çeken Başkan Gümrükçüoğlu, “Yetimlerden hepimiz sorumluyuz anlayışı ile dünyada harpler olmamasını arzu ediyoruz ki, ölümlerle birlikte yetimlerimiz ve öksüzlerimiz olmasın… Bu buluşma, bu anlayışla hareket eden ve ömrü boyunca kimsesizlerin kimsesi olan ve bugün cumhurbaşkanlığı yoluna çıkan Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öngörüsüydü. Yetimler ile bir arada olmamızı, kimsesizlerin kimsesi Recep Tayyip Erdoğan arzu etmiştir ve bu akşam 81 ilde yetimlerle iftar programları düzenlenmiştir. Başbakanımızın önderliğinde yetimlerimiz için ne gerekiyorsa bu zamana kadar yaptık. Bundan sonra da inşallah daha fazlasını yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

YETİMLERİ KOLLAMAK HERKESİN VAZİFESİ

Ortahisar Belediye başkanı Ahmet Metin Genç ise yetimleri himaye etmenin önemine dikkat çekti. Genç konuşmasında, “Bu akşam Trabzon’da olduğu gibi Türkiye’nin 81 ilinde yetim çocuklarımızla iftar ediyoruz. Ramazan ayımızın 15. günü olan bugün, İslam dünyasınca yeryüzünün yetim, öksüz ve terk edilmiş çocukları için özel bir gün ilan edildiği günü yaşıyoruz. Ortahisar ilçesinde bulunan yetim çocuklarla, burada sizlerle bir arada olmak bizler için çok anlamlıdır. Yüce Allah (c.c.) yetimleri koruyup gözetmeyi, dertleri ile ilgilenmeyi, onları Allah’ın (c.c.) bir emaneti olarak koruyup kollamayı başta yetimlerin yakınları olmak üzere tüm Müslümanlara bir vazife olarak vermiştir” ifadelerini kullandı.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın