Bu işte şenlik var

tha – 18 Mart 2019 tarihinde kurulan ve bugün itibarı ile üye sayısı  150 kişiye ulaşan Kadınla Başlar Derrneği  , Geleneksel Alışveriş Şenliği nin üçüncüsünü 26 Aralık Perşembe Trabzonda bir otelin balo salonunda düzenledi.

Trabzon temelli kurulup her geçen gün hızla büyüyen Dernek kadının gücünü bir kez daha kanıtladı. Meslek sahibi olsun olmasın şenlikte stantlarını açan kadınlar , tekstilden aksesuara, gıdadan temizliğe, bitkisel yağlardan doğal ürünlere, çocuk giyimden kadın giyime, kırtasiyeden kitaba kadar her türlü ihtiyaca cevap verecek ürünlerini satışa sunarak Trabzon ekonomisine destek verdiler. Trabzon dışında ; İran, Hatay, İstanbul , Ankara gibi bir çok farklı şehirden Trabzona gelen stant sahipleri şehrimizden mutlu bir şekilde ayrıldılar. İnanılmaz bir yoğunluğun yaşandığı festivalde kadın dayanışması örnek oldu.

Bir gün süren alışveriş festivalinin geliri ile dernek binasının ve oyuncak müzesinin hayata geçirilmesi için güçlü bir adım atıldı. Stant açan 66 katılımcının herbirine Dernek Başkanı Hülya Ulusoy ve Başkan Yardımcısı Esra Özyazıcı tarafından sertifikaları takdim edilerek teşekkür edildi.

Yoğun katılımlı şenlikte yapılan çekilişte de 49 talihli değişik hediyeler almaya hak kazandı.

Trabzon ekonomisinde kadını güçlendirerek önce Karadeniz sonra Türkiye de üretimi destekleyerek Trabzon Kadını daha da güçlendirmek vizyonu ile yola çıkan Kadınla Başlar Derneğinin en büyük hedeflerinden bir tanesi de  kadınlar arasında bir sosyal ağ kurmak. Her yıl yapılan şenlikte artan katılımcı sayısı ise başarının ispatı.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"