TUROB

Hem İlimizde Hem De Ülkemizde Turizm Önemli Bir Potansiyel Haline Geldi. Bu Alanda Yeni Çalışmalara İhtiyacımız Var

           Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır ve Üyeleri Kabul Etti

Ziyarette turizmin hem ülkemiz, hem bölgemiz hem de ilimiz için çok önemli bir değer olduğuna vurgu yapan Vali Öz, “Turizm alanında son yıllarda önemli mesafeler alındı. Gerek ulusal ve gerekse uluslar arası alanda rekabetin ve hizmet kalitesindeki yarışın da arttığı bir sektör haline geldi. Özellikle haberleşme, kitle iletişim araçları, internet ve sosyal medyanın geliştiği bir ortamda turizmin potansiyeli ve buna bağlı olarak riski de arttı. Dolayısıyla yoğun çalışılması gereken bir alan oldu.

Ülkemiz başta olmak üzere Karadeniz bölgesi ve Trabzon da bu anlamda önemli mesafeler aldı. Yeni çalışmalara ihtiyacımız var. Yeni destinasyon oluşturma hedeflerimiz var. Konaklama ve hizmet sektöründe kalitenin yükselmesiyle ilgili çalışmalarımız var. Tanıtım ve eğitimle ilgili kurumlarımızla, yerel yönetim ve odalarımızla ortak çalışıyoruz. Önümüzdeki süreçte hep birlikte güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır da, “Bizleri kabul ettiğiniz için öncelikle sizlere çok teşekkür ediyoruz. Birlik olarak iyi bir yolda ilerliyoruz. Birtakım hedeflerimiz var. Bu hedefleri yakalamak için turizmi tüm Türkiye’ye ve 12 aya yaymak istiyoruz” diye konuştu

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın