Trabzon’da su sorunu yaşayan mahalle bırakmayacağız

Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ), susuz mahallelerin sorunlarını ortadan kaldırmaya devam ediyor. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun talimatları doğrultusunda, Of ilçesinde yaklaşık 50 yıldır su sorunu yaşayan Saraçlı, Tekoba ve Tavşanlı mahallelerinin su sorunlarının ortadan kaldırılması için başlatılan çalışmalar sürdürülüyor.

Gerçekleştirilmekte olan çalışmayla Of’un Uğurlu Mahallesi’nin Peteklik mevkiinde Torhondo Deresi’nden alınan su, yaklaşık 22 bin metrelik isale hattı ile Of’un Saraçlı, Tekoba, Tavşanlı ve Balaban mahallelerinde aktarılacak. Yürütülmekte olan çalışmalar kapsamında Peteklik mevkiindeki su alma yapısı inşaatına devam edilirken 22 bin metrelik isale hattı inşaatının yüzde 90’nı tamamlandı. Proje kapsamında inşa edilecek olan 4 adet su deposunun da birinin inşaatı tamamlanma aşamasına getirildi. 2015 yılı içerisinde tamamlanacak olan proje ile yaklaşık olarak 2 bin 250 nüfusa sağlıklı ve yeterli içme suyu ulaştırılmış olacak.

Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’da kesinlikle su sorunu yaşanan mahalle bırakmayacaklarını ifade etti. Bu doğrultuda çalışmalarını yoğun şekilde sürdürdüklerini kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, “Of’ta yaklaşık 50 yıldır su sorunu yaşayan mahallelerimizin derdi, hızla sürdürmekte olduğumuz bu çalışmayla sona erecek. 22 bin metrelik isale hattının büyük kısmı tamamlandı. Su alma yapısı ve su depoları inşaatları da çok kısa sürede tamamlanacak ve 2015’in kış ayı gelmeden söz konusu mahallelerimize son derece kaliteli içme suyu ulaştırılmış olacak. Trabzon’da su sorunu yaşayan mahallelerimizin hepsi için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Şehrimizde kesinlikle su sorunu olan mahalle bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın