Trabzon tarihinin en yüksek bütçeli yol betonlama çalışmalarına başlandı

Trabzon tarihinin en yüksek bütçeli yol betonlama çalışmalarına başlandı

Trabzon il genelindeki yol sorunlarını ortadan kaldırmak için yol çalışmalarına ağırlık veren Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon tarihinin en yüksek bütçeli yol betonlama çalışmalarına start verdi. Gerçekleştirilen ihaleler neticesinde yüklenici firmalara yer teslimi yapılmak suretiyle çalışmalara başlandı.

GÜMRÜKÇÜOĞLU: YOLLARDA TARİH YAZMAYA KARARLIYIZ

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yollarda tarih yazmaya kararlı olduklarını ifade ederken, “Trabzon’un yol sorunlarını ortadan kaldırmak için her şeyi yapacağız” dedi. Bu yıl gerçekleştirilecek olan 50 milyonluk yol betonlamasının Trabzon için dev bir çalışma olduğunu vurgulayan Başkan Gümrükçüoğlu, “Trabzon tarihinde daha önce böyle bir çalışma yapılmamıştır. Büyük bir işe başlamış durumdayız. Betonlama ihalelerinde yüzde 22’lere varan kırımlara ulaştık. Söz konusu yol betonlama çalışması içerisinde kanava ve sanat yapıları çalışmalarımızda vardır. Mahallelerimizde herkesin daha sıklıkla kullandığı ana yollarımıza ağırlık veriyoruz. İnşallah bu şekilde her yıl daha da artan bütçelerle icra edeceğimiz çalışmalarla Trabzon’umuzun yol sorunlarını ortadan kaldıracağız” dedi. Gümrükçüoğlu, bu yıl 50 milyon TL’lik betonlama çalışmasının yanında Büyükşehir Belediyesi olarak il genelinde 50 milyon TL’lik de asfaltlama çalışması gerçekleştirmekte olduklarını sözlerine ekledi.

BÜYÜKŞEHİRLE BİRLİKTE HİZMET ALMAYA BAŞLADIK

Öte yandan Büyükşehir Belediyesinin yol betonlama çalışmaları kapsamında Akçaabat ilçesinin Koçlu ve Ortaköy mahallelerinde betonlama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Ortaköy Mahallesi Muhtarı Osman Kaban, mahallelerinde yapılmakta olan çalışmaların kendilerini son derece mutlu ettiğini kaydederken, “Büyükşehir Belediyesi tarafından ana yolumuz betonlanıyor. Ben her zaman her yerde söylüyorum: Trabzon’un büyükşehir olmasıyla ciddi şekilde hizmet almaya başladık” dedi. Koçlu Mahalle Muhtarı Hüseyin Kahraman da gerçekleştirilmekte olan çalışmalardan ötürü Başkan Gümrükçüoğlu’na teşekkür ederken, “Büyükşehir Belediyemiz, kendi yol ağı ile özel olarak ilgileniyor. Yapılan çalışmalar hepimizi çok mutlu ediyor” diye konuştu.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın