ORTAHİSAR YEŞİLE BÜRÜNDÜ

Ortahisar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler peyzaj çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

ORTAHİSAR, YEŞİLE BÜRÜNDÜ

Ortahisar Belediyesi, yaz aylarında ara cadde, sokak ve meydanlarda peyzaj çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler peyzaj çalışmaları kapsamında çiçek, bitki ve fidan dikimi ile budama, ilaçlama, çim biçme, sulama ve yabancı otların temizlenmesi çalışmalarını birlikte yürütüyor. Ortahisar Belediyesi Başkanı Av. Ahmet Metin Genç Ortahisar’da yeşili bir metrekare de olsa artırma adına Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün bütün personeliyle birlikte seferberlik ilan ettiğini söyledi. Yeşillere bürünmüş bir Ortahisar’ı meydana getirmek için belediyenin bütün imkânlarını kullandıklarını belirten Başkan Genç, “Yaz aylarında artan turist yoğunluğuna karşı, şehrin güzel görünümü de önem arz ediyor. Yaptığımız peyzaj çalışmalarıyla Ortahisar’ı turizm açısından da cazip hale getireceğiz. Büyükşehir Belediyemiz ana caddelerde çok güzel peyzaj çalışmaları yapıyor. Biz de buna uygun olarak Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimizle refüjlerde, yol kenarlarında, spor alanlarında, park ve bahçelerde peyzaj çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz.

Bu çalışmalarımız sonunda daha yeşil, her yönüyle daha yaşanabilir, daha ferah bir Ortahisar ortaya çıkacaktır. Şu ana kadar birçok mahallemizde peyzaj çalışmalarını tamamladık. Diğer mahallelerde de çalışmalarımız hızla sürüyor. Peyzaj çalışmalarının yanı sıra fidan ve bitki dikimi de yapıyoruz. Tabiri caizse boş bulduğumuz her alana fidan dikimi yapıyoruz. Oluşturduğumuz bu yeşil alanlarda ve parklarda vatandaşlarımız rahatça gezip, dinlenip, nefes alabilecek. Çocuklarımız yeşille iç içe ve barışık bir şekilde büyüyecek. Yeşille özdeşmiş Trabzon’da kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak ve dünya standartlarına çıkarmak için belediyemizin bütün imkânlarını kullanıyoruz. İnşallah yaptığımız çalışmalarla yeşilin bin bir tonunu bünyesinde barındıran Trabzon’a yakışır daha yeşil bir Ortahisar’ı inşa edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın