GELECEĞİN DENİZCİLERİ SÜRMENE’DE YETİŞİYOR

Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi’nin; Bölgenin Gelişmesinde, Denizcilerin, Mühendislerin Ve Teknik Kadroların Yetişmesinde Büyük Hizmetleri Vardır

           GELECEĞİN DENİZCİLERİ SÜRMENE’DE YETİŞİYOR

Trabzon Valisi Abdil Celil Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesinde incelemelerde bulundu. Vali Öz’e incelemesi sırasında Sürmene Kaymakamı Şevket Atlı, İlçe Belediye Başkanı Rahmi Üstün, Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Seyhan eşlik etti.

Fakülte bünyesinde kurulan ve geleceğin denizcilerinin yetişmesinde önemli bir araç olan Simülasyon Merkezini inceleyen Vali, bir gemi kaptanının gemisini Singapur Limanı’na özellikle olumsuz hava koşullarında nasıl yanaştırması gerektiğini Simülasyon ortamında izledi. Dekan ve diğer yetkililerden bilgi aldı.

Çalışmalar hakkında dekan Kadir Seyhan’dan bilgi alan Vali Öz, “Karadeniz Teknik Üniversitesi Sürmene Deniz Bilimleri Fakültemiz 5 ayrı bölümü, modern eğitim binaları ve güçlü altyapısıyla, 40’a yakın akademik personeli ve 800’ü aşkın öğrencisiyle tam teşekküllü eğitim vermektedir.

Fakültemiz ayrıca balıkçılık teknolojilerinden deniz bilimleri teknolojisine, deniz ulaştırma işletme mühendisliğinden denizcilik işletmeleri yönetimine ve gemi inşaatından gemi makineleri mühendisliğine kadar bütün alanlarda geleceğin denizcilerini yetiştirmektedir.

Okulumuz Türkiye’de en iyi eğitim veren fakültelerden birisidir. Özellikle içerisinde bulunan simülasyon ünitesinde öğrencilerimiz uygulamalı olarak teoriyi pratikle birleştirerek geleceğin denizcileri olma yolunda hızla ilerliyorlar.

Bu fakültemizin yapımında ve simülasyon merkezinin oluşturulmasında ve güncellenmesinde bölge hayırseverlerimizin çok büyük katkıları vardır. Onlara da bu katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Sürmene Deniz Bilimleri Fakültemiz bölgede geleneği, kültürü ve geçmişi olan, özellikle gemi inşası ve onarımı ile ilgili tersanenin gelişmesinde, kooperatifleşmesinde, ortak kullanım atölyesinin yapılıp işler hale gelmesinde, mevcut olan meslek yüksekokulumuzla birlikte güzel hizmetler yaparak iz bırakacak ve bölgenin kalkınmasına önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Kadir Seyhan da, fakülteye yapılan bu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Sayın valimizin fakültemizi ziyaretleri bizleri onurlandırmıştır. Öğrencilerimize ve öğretim görevlilerimize moral kaynağı olmuştur. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon/Ortahisar Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Cevapla