DEMİRELİ UĞULARKEN

     Bugün Türkiye’de bir döneme damgasını vurmuş bir siyasetçiyi ebediyete uğurluyoruz, egrisi ve doğrusuyla 91 yıllık yaşam sonlanmış oluyor. Siyaset arenasında şekillenmiş birçok ünlü isim arasında farklı bir çizgi çizdi kendi karekterleriyle…, nihayetinde muhtıralar ve ihtilallerle karşı karşıya geldi, bu itibarla kazanımları ve tartışmaları hizmetlerinin önüne geçti, gün geldi dün dündür bugün bugündür dedi, tabanı vardı,ancak tabansız bir siyaset güttü, kendisine muhalif olanları kendiyle davalılık felsefesiyle halka şikayet etti, dar gelirli, orta sınıf vatandaşlarının çoğunlukta olduğu Türkiye’de oylarıyla hizmet etmeye çalıştı, koca Türkiye’de yönetimlerin farklılaştığı ortamda masanın üstüne çıktı, Siyasetçi olmasına karşın siyasi bir projesi yoktu, hep hayatını günlük yaşadı, ertesi günü onun için düşünülmesi zor bir kavramdı, hele ilerisi ise hep onu heyecanlandırdı, ve tüm bu hezeyanın içerisinde foteri ona hep yardımcı oldu, heyecanını onunla giderdi.
     Yani Türkiye Süleyman Demirel döneminde yönetilememe durumuna düştü veya düşürüldü, ancak tüm bu süreçlerden habersiz bu milleti ve ülkeyi özümseyen Askerin tavrından hiç endişe etmedi. Muhtıralara aldırış etmedi, ülkenin gidişatının yönetim bazında olumsuzluğunu fark etmedi veya fark ettirilmedi, o hep dün dündür bugün bugündür ile kendini savundu ve avundu.
     Şimdi dünde kalmadı bugünde ve ebedi yolculuğuna uğurlanıyor, artık bundan sonra kimi eleştirecek kimi met edecek , tüm bunlardan habersiz çıkmış olduğu bu yolculukta vatandaşın aklında kalabilecek tek anı şu olacak, dün dündür bugün bugündür , bence açıklaması uyu uyu yat uyu … 19/06/2015

Nevzat YILMAZ
nevzatyilmaz@hotmail.com.tr

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"