DOLAR 16,8853
EURO 17,8334
ALTIN 992,353
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Trabzon °C

Değişmeyen Gündem

Sık sık gündeme gelen,toplumun endişelerini daima gündemde tutan önemli bir sorun var.
Bu sorun, siyaset üstü görülmekle birlikte, ülkemizde bugün bu ciddi konuya kayıtsız kalınmakta,hatta kaosun artmasında çaba gözlenmektedir.
Sıtrateji bakımından’da önemli olan sorun,yani değişmeyen gündem, azınlık sorunu,bir diğer ismiyle mülteci sorunu.
Evet, devletlerinin oluşturduğu, olmazsa olmazları güvenlik’tir.
Güvenliği sağlayamayan her toplum, diğer toplumların asimile ortamına girer,yani kendini yok eder.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sınırlarıyla bütünlük oluşturması eksiksiz sağlamdır,fakat geçmişte etrafımızda olan savaşı bahane ederek, ülkemize gelen, yabancı “İstihbarat’ların” kontrolünde’ki Suriyeli ve Afganlıların, Türkiye’de çok ciddi olumsuz ortamda bulundukları,adeta bu ülkeyi abluka altına aldıklarını dikkatle takip ediyoruz.
Aslında, olumsuz ortam diye nitelendirdiğimiz durumları,duygu sömürüsü dahilinde olduğundan,genel olarak sahip oldukları imkân kendi insanımızdan çok çok fazladır.
Her türlü devlet yardımı yapılan,bu azınlık/mülteci vs.insanların,kendi ülkelerinde hiçbir savaş vs.olmadığı göz önünde bulundurulursa, neden hala Türkiye’de bulunduruldukları endişe dahilindedir.
Süratle nüfus olarak çoğalan bu atıl insan topluluğu, şartsız ve ön koşulsuz ülkelerine gönderilmeleri gerekmektedir.
Bu büyük tehlikenin içinde olan Trabzon ise, çok tehlikeli oluşumları içinde barındırmaktadır.
Trabzon’a bugünkü siyaset’in yaptığı en büyük kötülüğü,bu atıl ve tehlikeli durumu bu ile reva görmekle yapmıştır.
Adeta Trabzon’u örtülü işgale muattap eden, zayıf düşünceli idare ve politik düşünce,bu büyük tehlikeyi Trabzon’dan çok acil uzaklaştırması gerekmektedir.
Aksi durumda, ahtapot gibi ilin her tafafina dağılan/dağıtılan bu tehlikeyi önlemek için vatandaş kentin sağlığı ve istikbali için kendi ölçüsünde ne gerekiyorsa yapacağı endişesi mevcuttur.
Neden ve niçin Trabzon’da bu insanlar iskan ettirilmektedir,neden Trabzon’un, Türkiye’nin en önemli stratejik merkezinin bu tezgaha dahil ettirilerek yok edilmesi istenmektedir.
Sonuç olarak, süratle nüfus çoğalmasıyla binlerce tehlikeli atıl insan topluluğuna yer edinmeye çalışılan bu beladan Türkiye’yi, stratejik olarak Trabzon’u kurtarmak her vicdan sahibi,vatanını bayrağını seven herkesin görevidir.
Bugün, vakit geç olmadan ne gerekiyorsa yapılmalıdır.

Nevzat YILMAZ
[email protected]

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.