BAŞKAN GÜMRÜKÇÜOĞLU, TRABZON’DA EĞİTİM GÖRMEKTE OLAN YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜOĞLU, TRABZON’DA EĞİTİM GÖRMEKTE

OLAN YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Memleketlerinizin umudusunuz

Trabzon’da eğitim görmekte olan yabancı uyruklu öğrenciler ile bir araya gelen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Hem memleketlerimizin, hem İslam dünyasının hem bütün insanlık âleminde zulüm görenlerin ümidi olduğunuzu bilin. Şehrimizde bulunmuş olmanızdan dolayı sizlerle iftihar ediyoruz” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’da eğitim görmekte olan 250 yabancı uyruklu öğrenci ile bir araya geldi. Trabzon’da bir restoranda düzenlenen buluşmada Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDER) Başkanı Mahmut Oğuz ve Karadeniz Uluslararası Öğrenci (KULDER) Derneği Başkanı Umut Özçelik hazır bulundu.

Gecede öğrencilere seslenen Başkan Gümrükçüoğlu, “Hem memleketlerimizin, hem İslam dünyasının hem bütün insanlık âleminde zulüm görenlerin ümidi olduğunuzu bilin” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZ VE BAŞBAKANIMIZIN SELAMLARI VAR

Yabancı öğrencilerin Trabzon’da bulunmasından dolayı mutluluk yaşadıklarını kaydeden Gümrükçüoğlu, “Şehrimizde bulunmuş olmanızdan dolayı sizlerle iftihar ediyoruz. Tahsil görmekte olduğunuz alanlarda en büyük muvaffakiyetleri kendi çalışmanız ve iradenizle, Allah’ın (c.c.) yardımıyla elde edeceğinizi biliyoruz… Trabzon sizin şehrinizdir. Siz bütün İslam dünyasında birbirinizi seviniz, birbirinize bir Müslümanın bir Müslümana göstereceği sevgiyi, bir insanın bir insana göstereceği insan sevgisini ve saygısını gösteren en seçilmiş insanlarımız ve gençlerimizsiniz. Birbirinize sadece bu tahsil hayatınızda değil, yarın memleketlerimizde ve alacağınız vazifelerde de omuz omuza olunuz… Bugün huzur içinde bir araya geldiğimiz ülkemizde 80 ülkeden 180 bin kardeşimizin bulunmasına sebep olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun selamlarını sizlere iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Uluslararası Öğrenci (Derneği Başkanı Umut Özçelik de gecede yaptığı konuşmada, “İki yıldır uluslararası ve öğrenci akademisi gezileri düzenliyoruz, sohbet programları gerçekleştiriyoruz. Trabzon’a gelen öğrencilerimize rehberlik faaliyetlerinde bulunuyoruz. Öğrencilerimiz bunları biliyor. Yeni gelen öğrencilerimiz de haberdar böylece haberdar oluyor. İnşallah bugün olduğu gibi bundan sonrada hep birlikte yürüyeceğiz. Bu birlikteliğimiz inşallah dünya genelindeki tüm mazlum ve Müslüman coğrafyalara tesir edecek ve hep birlikte yeni bir yüzyıla birlikte kavuşacağız” şeklinde konuştu.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın