Tarihe Saygı Anlamında Yapılan Restorasyon Çalışmaları İle Tarihi Kültürel Varlıklarımızı Geleceğe Taşıyacağız

Tarihe Saygı Anlamında Yapılan Restorasyon Çalışmaları İle Tarihi Kültürel Varlıklarımızı Geleceğe Taşıyacağız

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Trabzon Şube Başkanı Kenan Kuru ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

Görüşmede Vakıf başkanı Kenan Kuru, tarihi Ortahisar ve şehrin diğer yerlerinde bulunan kültürel yapıtların, aslına uygun olarak restore edilip gelecek kuşaklara aktarılması noktasında duyarlılığı ve yaptığı çalışmalar nedeniyle Vali Öz’e teşekkür etti.

Bunun üzerine Vali Öz de yaptığı konuşmasında, bir sivil toplum kuruluşu olarak vakfın, Trabzon’un gelişmesinde önemli katkıları olduğunu ifade ederek, “Vakfımız hem kamu çalışanlarının dayanışması, yardımlaşması, sorunlarının dile getirilmesi, kamu hizmetlerinin geliştirilmesi yönünde projeler üretilmesi, hem de ilimizin ve ülkemizin milli ve manevi değerlerine, tarihi eserlerine sahip çıkılması anlamında eğitici programlar icra ediyorlar. Kendilerini yaptıkları bu özverili çalışmalardan dolayı kutluyorum” dedi.

Trabzon’un tarihi bir kent olduğuna vurgu yapan Vali Öz, “Trabzon kadim kültürü ve geleneği olan bir şehirdir. Bunu yaşatmak hepimizin görevi ve borcudur. Kamu kurumlarımız, yerel yönetimlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, vakıflarımız ve odalarımız bu işin üzerinde görev sahibidir. Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfımız da bu doğrultuda yapılan çalışmalara destek veriyor,

Kamu kurumlarımız, büyükşehir ve ortahisar belediyemizle bu şehrin tarihi eserlerini restore ederek, onlara zarar veren yapıları ortadan kaldırıp hem sadeleştireceğiz, hem de tarihe uygun hale getirerek güzelleştireceğiz. Tarihe saygı anlamında yapılacak olan bu projelerin hayata geçirilmesi için hep birlikte gayret göstereceğiz” dedi.

Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Trabzon Şube Başkanı Kenan Kuru da, vakfın yaptığı çalışmalar hakkında Vali Öz’e bilgi verdi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın