TTSO’dan Zeytin Dalı Harekâtına tam destek

tha – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu, Türkiye’nin Afrin de gerçekleştirmekte olduğu Zeytin Dalı harekâtına tam destek verdi.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu yazılı olarak yaptığı açıklamada Türkiye’nin teröre karşı başlattığı harekatın sadece sınır güvenliğimizi sağlamanın yanı sıra bölge ülkeleri için bir tehdit oluşturan terör unsurlarını da ortadan kaldıracağını ifade etti. Hacısalihoğlu, Afrin harekâtının sadece ulusal güvenliği korumak için yürütülmediğini aynı zamanda bütün bölge ülkelerinin güvenliğine, huzuruna ve barışına da katkı sağlayacağını vurguladı. Türk iş dünyası olarak her zaman teröre karşı durduklarını belirten Başkan M. Suat Hacısalihoğlu, şöyle konuştu:

“Zeytin dalı harekatı ile Türkiye bir kez daha terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı vermektedir. İş dünyası olarak her zaman olduğu gibi bugün de terörün masum insanların katletmesine karşı kararlı tutumundan taviz vermeyen devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız.”

Başkan Hacısalihoğlu, “Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası olarak Afrin’e yönelik olarak başlatılan Zeytin dalı harekâtında şehit verdiğimiz askerlerimize ve tüm şehitlerimize rahmet diliyoruz, mekânları cennet olsun. Allah, Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu muzaffer kılsın” diye konuştu.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"