19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Trabzon’da Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Trabzon’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan etkinlikler, 19 Mayıs Spor Salonunda gerçekleştirilen kutlama töreni ile devam etti. Törene Trabzon Valisi Abdill Celil Öz, eşi Rukiye Öz, , Garnizon Komutanı Jandarma Albay Okçin Akşit ve eşi, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu, Vali Yardımcısı Ayhan Yazgan, Emniyet Müdürü Murat Köksal ve eşi , Ortahisar Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu,kamu kurum ve kuruluşları, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Birdal Öztürk günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Törende daha sonra,  öğrencilerin hazırladığı çeşitli gösteriler yapıldı. Öğrencilerin müzik eşliğinde yaptıkları gösteriler izleyenler tarafından büyük bir coşkuyla izlendi. Tören 19 Mayısla Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kapsamında düzenlenen yarışmalarda kompozisyon, satranç, masa tenisi, tenis,  badminton,  dallarında birinci olan öğrencilere ödüllerini Trabzon Valisi Abdil Celil Öz , kompozisyon dallarında ikincilere Garnizon Komutanı Jandarma Albay Okçin Akşit, üçüncülere  Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun vermesiyle sona erdi.

Program sonunda Vali Öz ve Eşi Rukiye Öz ile beraberindekiler  el sanatları ve sağlık alanında solonda kurulan stantları gezdi.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’de  günün anlam ve önemi ilişkin yazılı bir mesaj yayınladı

Vali Öz mesajında;

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 97. yılını hep birlikte yaşamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da, devletimizin, bağımsız Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin tesisi için başlattığı bağımsızlık hareketi milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve milli mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır.

Bugünün, gençlerimize bayram olarak armağan edilmesi de  gençlerimize verilen önemin ve değerin bir göstergesidir.

Hiç kuşkusuz ki geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, içinde taşıdıkları sevgi ve heyecanla ülkemizin kalkınmasına katkı verecek en önemli hazinelerimizdir. Bunun için gençlerimizi çağdaş bilimin ve teknolojinin ışığında yetiştirerek onların sosyal ,kültürel gelişimlerini sağlamanın ve ülkesine yararlı. manevi değerlerle donanmış, bireyler olarak hayatlarının her alanında etkin rol almalarına imkan vermenin gayreti içerisinde olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ile tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın