Trabzon’da sağlık turizmi çalışmaları görüşüldü

tha – İmperial Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Çelebi, Başhekim Dr. Ömer Fatih Çelik ve İşletme Müdürü Hakan Sağlam, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TTSO) ziyaret etti.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşen İmperial Hastanesi yönetimi, yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Mehmet Çelebi, özellikle Gürcistan’da sağlık turizmiyle ilgili önemli adımlar attıklarını ve Batum’un ardından Tiflis’te de bir ofis açtıklarını söyledi.

Trabzon’un sağlık turizminin gerekleri olan fiziki şartlar ve hekim kalitesi yönünden iyi düzeyde olduğunu vurgulayan TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu da, oda olarak turizmin çeşitlendirilmesi çalışmaları arasında sağlık turizmine büyük önem verdiklerini söyledi.

Görüşmede ayrıca Trabzon’un sağlık turizminde önemli bir yere geldiği ve ilgili tüm kurumların destekleriyle bu konumunun güçlendirilmesi gerektiği vurgulandı.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"