DOLAR 16,8853
EURO 17,8334
ALTIN 992,353
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Trabzon °C

Trabzon ve Son Durum

Evet, sürekli bizleri rahatsız eden, yarının beklentisinde etki yapan birçok konu ve olay,ister istemez günün içinden size birşekilde ulaşır.
Günlük yaşayışın bir parçası konusundaki ihtiyaçları karşılamak kadar önemli olan yaşamın kesiti, aynı gün sizlerle olur,hatta yarınlara kadar ulaşır.
Nedir bu konular derseniz,toplum vicdanında yer bulmayan herşey sizin yaşantınızda yer almamalı ile sınırlandırırsak bu ilk ikisini paylaşım yapmakta fayda var.
Trabzon,tarihin her döneminde birçok olayların içinde oldu, birkısmında bunun ciddi zararını görmüş ise, yaraların silinmesi kolay olmadı,silinmeyen yaralarda mevcut.
Bugünkü yönetimin tasarrufu olarak ilimize getirilen, Afganlı ve Suriyelilerin Trabzon’da çok ciddi sayılacak kadar tehlikeli boyuta ulaştığını daha öncede söyledik, şimdide söylüyoruz, daima da söyleyeceğiz.
Afganistan’da savaş yok, Suriye’de savaş yok,peki bu tehlikeli curuh yapılanma bu ile neden reva görüldü,neden ve niçin Trabzon’un kronolojik yapısı, kimlik kırılmasına uğratılmak isteniyor.
Bu işin arkasında kim ve kimler var.
Mantıki izahı olmayan, olamayan bu tehlike bu ile neden reva görüldü.
İstihbarat örgütleri Karadeniz bölgesinde ve özellikle Trabzon’da cirit atıyor,kimisi turist olarak kimisi (sahte iyi niyet) göstergesi altında,kurumsal ve teknik olarak ciddi bir takip aşamasındalar.
Trabzon halkı, bugünkü siyasi iktidarın,devlet yönetiminde bulunan her kademedeki görevlilerin bu ciddi tehlikeyi gördükleri halde, nasıl bu kaosun bu ilde oluşturulması için çaba sarf edildiğini üzülerek takip etmektedir.
Anadolu’nun her tarafı, Afganlı ve Suriyelilerin, sığınmacı ve mülteci adı altında uyduruk gerekçelerle işgal durumdadır.
Süratle çoğalan, aşırı doğum oranları ile çok büyük tehlike olarak karşımızda duran bu büyük tehlikeyi çok acil ortadan kaldırmak için ne gerekiyorsa yapılmalıdır.
Aksine, Trabzon halkının yaşam standardını tehlikeye sokan bu yapılanmanın yokedilmesi için Trabzon halkının sokağa çıkmasımı beklenmektedir.
Unutulmamalıdır’ki, Trabzon halkı sokağa çıkınca sorunun sonlanma aşamasına kadar olayın peşini bırakmaz.
Diğer ikinci bir sorun şudur. Trabzon’da yine çok artniyetli,bu ilin kendi tarihini yok etmek için ne gerekiyorsa yapan düşünce yapılanması mevcuttur.
Trabzon’da bulunan Selçuklu, Osmanlı ve Türk tarihinde özel bir yere sahip ecdatlarımızın eserlerini yok etmek için ne gerekiyorsa yapılmaktadır.
Zamana yayarak, devleti yönetenlerin dahilinde, ecdadımızın eserleri nokta tesbitiyle yok edilmekte/ettirilmektedir.
Ve,yine devleti yönetenlerin dahilinde,art niyetli düşünce yapılanması ile, kiliseler, manastırlar her türlü birinci kaliteli onarım ve yeniden yapıma tabi tutularak yapılmaktadır.
Bu büyük hezeyanın, ecdadımızın ruhlarını ciddi yaraladığını ifade ederkek,yine aynı düşüncedeki idarecilerin,. Fatih’in fethettiği Yavuz’un valilik yaptığı kanuninin doğduğu kadim şehir Trabzon ifadesini kullandıklarını ibretle görüyoruz.
Bu ifadelerin derin izlerini kalben kabul ettiğimizi belirtirken,bu ifadeleri kullanmayı hak etmeyenlerin,bu düşüncede samimi olmadığını ifade etmek istiyorum.
Sonuç itibariyle, Trabzon hep art niyetli nüfus tehlikesi ile karşı karşıya olduğu gibi, ecdadımızın eserlerini aynı düşünce ile yok etmek için alternatifler oluşturan yetkililerinin ve tüm ilgililerin büyük bir vebale onay verdiklerini belirtmek istiyorum.

Nevzat YILMAZ
[email protected]

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.