Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası geleneksel iftar programı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası geleneksel iftar programı iş dünyası, kamu ve sivil toplum kurumlarını bir kez daha bir araya getirdi. Eski ve yeni meclis üyelerinin yanı sıra iş dünyasının temsilcileri ile Trabzon protokolü ve çeşitli kesimler iftar sonrasında buluştu.Trabzon’un gözde mekânlarından Nezihbahçe Restoranda düzenlenen iftar programına Trabzon Valisi A. Celil Öz ve eşi Rukiye Öz, Trabzon Milletvekilleri Adnan Günnar, Ayşe Sula Köseoğlu,  Bölge Adliye Mahkemeleri Cumhuriyet Başsavcısı Gürmen İlhanoğlu, Belediye başkanları, kaymakamlar,  çeşitli kurum ve kuruluşların müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş başkan ve yöneticileri, iş adamları,  eski ve yeni meclis üyeleri, kadın girişimciler ve genç girişimciler kurulu üyeleri ile davetliler eşleri ile katıldı.

Katılımın yüksek olduğu Programda davetlileri TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Meclis Başkanı M.Şadan Eren ve Yönetim kurulu Üyeleri karşıladı.İftar da, TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu, Meclis Başkanı M.Şadan Eren ve Vali A. Celil Öz birer konuşma yaptılar.

Başkan M.Suat Hacısalihoğlu Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın geleneksel iftar programına katılanlara teşekkür konuşması yaptı.   Hacısalihoğlu Ramazan ayının birlik, beraberlik ve dayanışma ayı olduğunu ifade etti.  Ramazan ayının toplumu birbiriyle kaynaştırdığını söyledi. Odanın yıllardan beri güzel bir geleneği olan iftar programının eski ve yeni meclis üyelerini kaynaştırdığını kaydetti. Ayrıca,  iftar programının odamızın paydaşları olan kurumlar, iş dünyası ve Trabzon için çalışan bütün kesimlerle bir araya getirdiğini sözlerine ekledi.

Meclis Başkanı M. Şadan Eren’de Ticaret ve Sanayi Odası camiasında bir arada olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtti. Eski ve yeni mecliste görev alan bütün arkadaşları görmekten mutlu olduğunu dile getirdi. Eren, “Ramazan ayınızı kutluyorum. İnşallah yüce Allah hayırlı bayramlarda nasip eder. Herkese teşekkür ediyorum. ”dedi.

Trabzon Valisi A. Celil Öz güzel bir ramazan akşamında ilimizin sanayici ve iş adamları, bürokratları ve protokolü ile milletvekilleri ile buluştuklarını söyledi. Ramazan ayının güzelliğini, bereketini çeşitli vesilelerle çeşitli sofralarda yaşadıklarını vurguladı. Öze, “Bu güzellik aslında bir yemek yemekten ziyade insanların bir araya gelip tekrar hatıralarının canlanması, dostluğun, sevginin, saygının ve kaynaşmanın yaşanmasıdır. Ben girerken baktım herkes birbiri ile güzel sohbetler yapıyor. Güncel konuları konuşuyor belki farklı projeler yapıyor ve özlem gideriyor. Bunu çeşitli sofralarda yaptığımız zaman bir ay sonra bakıyoruz ki şehrin büyük kısmı ile kucaklaşmışız, konuşmuşuz, paylaşmışız. Bu ramazan nedeniyle şunu söylüyoruz. Bu güzelliklerin yaşanmayan İslam dünyasında da inşallah barış, huzur,  kardeşlik olur. Onlarında ramazanda bayramlarını yapabilirler, diye dilekte bulunuyoruz, niyaz ediyoruz. Allah onlara yardımcı olsun diyoruz. Ve Ticaret ve sanayi Odamıza bütün üyeleri ile beraber bu güzel iftar için teşekkür ediyor. Bütün yılı, bundan sonraki ramazan ayına güzellikle, bereketle, kardeşlikle, güzel Trabzon’umuzun huzur içende geçmesini diliyorum.”

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın