TEOG Sınav Sonuçlarına Göre Trabzon Türkiye Genelinde 22. Sırada

“Hedefimiz TEOG’da İlk 10’a Girmektir. Altyapımız Buna Müsait. Hedefimize Ulaşmak için Çalışacağız”

TEOG Sınav Sonuçlarına Göre Trabzon Türkiye Genelinde 22. Sırada

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan TEOG sınav sonuçlarına göre Trabzon ülke genelinde 22. olmuştur. Sınavlarda önceki yıllara göre ciddi bir başarının sağlandığı, puan ortalaması olarak yüzde 7 civarında bir artış olduğu belirtildi.

Temel eğitim düzeyinde akademik başarının önemli göstergesinin TEOG olduğunu söyleyen Trabzon Valisi A. Celil öz “TEOG sınavı sonuçlarına göre ilimiz bütün derslerde puan ve toplam doğrı sayıları ortalamaları bazında Türkiye ortalamasının üzerinde yer almıştır. Geçen yıldaki başarı puan ortalaması yüzde 53 den yüzde 59 ‘a çıkmıştır” dedi.

Vali Öz önceki yıllara göre başarının ciddi anlamda artış göstermesinin en önemli etkeninin fedakarca çalışan öğretmenlerin olduğuna vurgu yaparak” Başarının yükselmesinde öğretmenlerimizin,idarecilerimizin, okul aile birliklerinin ve velilerimizin büyük payı vardır. Hepsine teşekür ediyorum.

Bu başarı ile yetinmeyeceğiz. Hedefimiz ilk 10 ‘a girmektir. Trabzon Türkiye’de marka bir eğitim şehri olmalı, bunun için daha çok çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz. İl olarak sadece akademik anlamda değil sosyal ve sportif anlamda da ciddi başarılarımız var. Tabii ki bütün bunlar gerek devletimizin, gerek yerel yönetimlerimizin, gerekse de hayırseverlerimizin eğitime olan katkılarıdır. Bu kapsamda derslik sayımız 7181’ e yükselmiştir. Derslik başına düşen öğrenci sayımız 21’den 19’a düşmüştür” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdür Hızır Aktaş’da başarıdan duyduğu memnuniyeti ifade ederek”Başarımızn artmasında bütün ilçelerimizde açtığımız takviye ve etütü kursları önemli olmuştur. Bu yılda bu kursları açmak için çalışmalarımız devam etmektedir. Çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan Sayın Valimiz A. Celil Öz’e ,İlçe kaymakamlarımıza, ilçe müdürlerimize, öğretmenlerimize ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın