Okul Sporları Futbol Küçük Erkekler Türkiye Finalinde Önce Rekabet, Sonra Eğlence

tha – Trabzon’da Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik Spor Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Okul Sporları Futbol Küçük Erkekler Türkiye Finali’ Akyazı Şenol Güneş Kompleksi’nde yapılan final müsabakaları ile sona erdi.

Kupa törenine Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Halil Şen, Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Vali Yardımcısı Nusret Şahin, ASKF Şube Başkanı Cahit Erdem, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ve çocukların aileleri katıldı.

8 TAKIM KATILDI

Önce il, ardından da gruplarında birinci olarak finallere çıkan Sivas Kazım Karabekir Paşa Ortaokulu, Trabzon Bener Cordan Ortaokulu, İzmir Karabağlar Fevzi Çakmak O.O., Konya Selçuklu’dan İMKB O.O.,  Ankara Keçiören Tarhuncu Ahmet Paşa O.O., İstanbul Şişli Şehit Murat Demirci O.O. ve Bursa Rahmiye Malcıoğlu O.O. ile Manisa Salihli’den 50. Yıl Ortaokulu takımlarının katıldığı şampiyonada final maçları önceki gün yapıldı.

Final maçında ise Bursa ve İstanbul temsilcileri karşılaştı. Bursa Rahmiye Malcıoğlu Ortaokulu ile İstanbul Şehit Murat Demirci O.O. arasında oynanan ve baştan sona büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmanın ilk yarısı golsüz sona erdi. Maçı 1-0 kazanan Bursa ekibi oldu. Malcıoğlu Ortaokulu futbol takımı, Türkiye Şampiyonluğu kupasını Vali Yavuz’un elinden aldı. Vali Yavuz törenin ardındın finallere katılan tüm takımları tebrik etti.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"