ENFLASYONLA MÜCADELE, DOĞU KARADENİZ PLATFORMU İLE YAPILACAK

tha – Hükümet tarafından uygulamaya konulan “Enflasyonla Mücadele Programı”na TOBB bünyesindeki oda ve borsalarla birlikte destek veriyor.

Mücadelenin başarılı olması için Doğu Karadeniz’de oluşturulacak platformla ilgili olarak TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, borsamızı, Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan ile bir araya geldi.

Oda ve borsalarda, başta enflasyonla mücadele olmak üzere,  bundan sonraki süreçte harcamalarda da tasarrufa gidilmesi yönünde görüş birliğine varan başkanlar “Ciddi anlamda bir mücadele veriyoruz. İnşallah en kısa zamanda bu krizin içinden çıkacağız.”diye görüş bildirdiler.

Bölgeyle ilgili bir proje düşündüklerini dile getiren TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Karamehmetoğlu bazen tek ses olmanın yarar getireceğine vurgu yaparak şöyle konuştu:

“ Trabzon her zaman kendi işini çözer. Rize de öyle. Ama bazen tek ses olmak, birlikte hareket etmek gerekiyor. Bunun için Doğu Karadeniz olarak aramızda bir güç birliği oluşturmamız gerektiğini düşünüyorum. Stratejik öneme sahip olan projelerde ortak akıl yürütmeliyiz. Bölge olarak güçlü olmak zorundayız. Bunun için önümüzdeki ay içerisinde bir toplantı yapmayı öneriyorum. Bu birlikteliğin içinde Trabzon’un yanı sıra Rize, Artvin, Gümüşhane, Giresun ve Ordu da olacak. Toplantılarda bu 6 il yeri geldiğinde fındığın, yeri geldiğinde de çayın, dahası tüm ekonomik ve sosyal çalışmaların temsilcisi olacak. “

Eyyüp Ergan da, Karamehmetoğlu’nun önerisini doğru ve gerçekleştirilmesi gereken birliktelik olarak gördüklerini belirterek “Üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Bölgemiz için, Trabzon için yararlı olacak her projenin altına gözümüz kapalı imza atarız”dedi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon/Ortahisar Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"