Milletin Kapısı Açık Kapı

tha – Vali Yavuz ‘Milletin Kapısı Açık Kapı’ nın İşleyişini Yerinde Denetledi

İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilde başlattığı “Açık Kapı Projesi dolayısıyla Trabzon Valiliği bünyesinde oluşturularak bir süredir hizmet veren Açık Kapı birimininin işleyişi ile ilgili Trabzon Valisi Yücel Yavuz bilgi aldı.

Kamu hizmetlerinde vatandaş memnuniyetinin artırılmasını amaçlayan Açık Kapı projesi ile birlikte etkin bir kamu hizmeti sunulmasının hedeflendiğini belirten Vali Yücel Yavuz “İçişleri Bakanlığımızın vatandaş odaklı hizmetlerinden biri olan “Açık Kapı” Projesi Türkiye genelinde seçilen 15 pilot ilde hizmet veriyor. Bu pilot illerden Trabzon Açık Kapı birimi de Valiliğimizin girişinde 1,5 aydır hizmet veriyor. Vatandaşların kamu hizmetlerine erişimi kolaylaştıran açık kapı biriminde çalışan arkalaşlarımız vatandaşla birebir, güler yüzlü ve sıcak bir şekilde iletişim kurarak onların sorunlarını dinliyor. Proje kapsamında Trabzon’umuz da vatandaşlarımıza eğitimden sağlığa, tarımdan sosyal hizmetlere kadar toplam 17 sektörde ve 322 hizmet alanında etkin ve hızlı bir şekilde hizmet alma imkanı sağlanmıştır. Devlet olarak Başbakanlık İletişim Merkezi(BİMER) ve  Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) uygulamalarının yanında İçişleri Bakanlığımızın hayata geçirdiği Açık Kapı projesi de vatandaşlarımızın sorunlarının çözümünde etkin rol oynayacaktır”şeklinde konuştu.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz’un valilikte bulunan “Açık Kapı” ziyaretin de gazeteci-yazar Nevzat Yılmaz’da usulen şikayet yazdırdı. Yılmaz şikayetinde kanuni bulvarının akıbetinin sorgulanmasını ve takibini istedi.

Vatandaşlarımız Trabzon Valiliği’nin girişinde oluşturulan Açık Kapı birimine doğrudan başvurabileceği gibi www.acikkapi.gov.tr adresinden de başvuru yapabilecekler.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"