Her Çocuk Özeldir

tha – Toplumun Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi kapsamında ilimizde Trabzon Yücel Yavuz’un eşi Şengül Yavuz himayelerinde ilçelerde kaymakam eşleriyle birlikte yürütülen çalışmalar neticesinde Beşikdüzü Kaymakamlığı Konferans Salonunda “Özgül Öğrenme Yetersizliği Eğitim Programı” düzenlendi.

Beşikdüzü Kaymakamlığı, İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Özgül Öğrenme Yetersizliği Eğitim Programına katılan Trabzon Valisi Yücel Yavuz’un eşi Şengül Yavuz Beşikdüzlü Gönül Elçileriyle bir araya geldi.

Konuyla ilgili sunum yapan Psikolog Dr. Caner Çakır’ı aileler büyük bir dikkatle dinledi.

Özgül Öğrenme Bozukluğunun bir engel olmadığını söyleyen Bayan, ailelerin bu tarz eğitimlerle bilgilendirilmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

Gerçekleştirilen sunumun ardından Bayan Yavuz Psikolog Caner Çakır’a plaket takdim ederek, projede emeği geçenlere teşekkür ve tebriklerini sundu.

Özgül Öğrenme Güçlüğü; okuma bozukluğu (disleksi), yazılı anlatım bozukluğu (disgrafi) ve matematik bozukluğu (diskalkuli) olarak alt tiplere ayrılır. Bu alt-tipler, tek başına görülebileceği gibi birkaçı beraber de görülebilir.

Ardından ilçe halk eğitim merkezindeki kadınların el emeklerinin sergilendiği sergiyi gezen Şengül Yavuz, emeklerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"