EKMEĞİNİ İSRAF ETME

GENÇ’TEN “EKMEĞİNİ İSRAF ETME” KAMPANYASINA DESTEK

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, ekmek israfının önüne geçilmesi için her türlü çalışmaya hazır olduklarını söyledi.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Trabzon Şube Müdürü Vahit Özel “Ekmeğini İsraf Etme” kampanyasına destek için Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç’i makamında ziyaret etti.

Ekmek tasarrufu konusuna günlük hayatında da dikkat ettiğini belirten Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, ekmek israfının önüne geçilmesi için belediye olarak her türlü çalışmaya hazır olduklarını belirterek “Ekmek israfı konusuna çok ciddi yaklaşıyoruz. Gün geçtikçe artan ekmek israfı aynı zamanda çok ciddi ekonomik kayıplara da neden oluyor. Hem ilçe insanımızın, hem de ülkemizin milli gelirini korumak için bu israfa dur dememiz lazım. Ekmek israfında ifade edilen rakamlar ürkütücü boyutta. Bu para hepimizin cebinden çıkıyor. Ülkemizde zor şartlar altında karnını doyurmaya çalışan milyonlarca insan var. Bu kampanya aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesidir. Bu bilinçle hareket etmeliyiz. Tabi yalnızca bizim böyle hareket etmemiz yeterli olur mu, olmaz. Bu bilinci çocuklarımıza da aşılamamız gerekiyor. Bizler de Ortahisar Belediyesi olarak elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

Kampanyanın olumlu sonuçlarının alındığına dikkat çeken TMO Trabzon Şube Müdürü Vahit Özel, ‘Ekmeğini İsraf Etme’ kampanyasıyla milli ekonomide 2,8 milyar TL tasarruf sağlandığını ifade etti.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın