ATATÜRK’ÜN NEFERLERİ “GELECEK SİZİNDİR”

ATATÜRK’ÜN NEFERLERİ “GELECEK SİZİNDİR”

Teknoloji çağı olan günümüzde Türk gençliğine 19 Mayıs 1919 dan beri çok büyük görevler düşmüştür. Mustafa Kemal Atatürk, bugünün gençliğine yıllar önce verdiği mesajda ” Gelecek sizindir” demiş ve onları Türk toplumunda yerini almasını,çok çalışarak ve en yeni bilgileri öğrenerek milletini ve ülkesini dünya ülkeleri arasında en ileri seviyeye çıkarmak için üstün gayratler göstermesini o zamandan istemişti.
Coşku içinde kutlanan 19 Mayıslarda üzerinde durulması gereken en önemli konu Türk gençliğinin her zaman takip edebilen,milli kültür,gelenek,islami örf ve adetlerini unutmadan modern dünyada yerini alarak,Türkiye ‘yi en ileriye götürme uğraşı vererek hızla kalkınma gayretleri içersinde olmasıdır.Bu günün çoğulcu demokrasi ortamında hertürlü fikirde olan gençler ve tüm vatandaşlar tek bir amaç olan Türkiye’nin ve Türk ulusunun daha ileriye gitmesi ve dünyanın ileri ülkeleri arasında yerini alması için çalışmalıdırlar .Burada gençliğe büyük görev düşmektedir.Çünkü yarının ülke yöneticileri onlardır. 19 Mayıs’ın en büyük mirası tüm Türk gençliğine bir bütün halinde ülkeye hizmet sorumluluğunu vermesidir.
Atatürk vatanı kurtararak bağımsızlığı sağlamış ve ilerde herhangi bir dış ve iç tehlikeye karşı Türk gençliğine bu eşsiz yurdumuzu koruma görevi vermiştir.Gençlerimiz bu anlamlı gün dolayısıyle birkez daha düşünerek yapacakları görevleri ve sorumllukları gözden geçirerek amaçlarının çalışmak,ama çok çalışmak ve üretmek olduğunu bilmelidirler…

Nevzat YILMAZ
nevzatyilmaz@hotmail.com.tr

 

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın