Aile eğitimi kursu

Yarınların Güçlü Türkiye’si İçin Ailenin Eğitimi Önemli

Ortahisar Halk Eğitim Merkezi ile Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından 0-18 yaş çocukların ailelerine yönelik düzenlenen Aile Eğitimi kursu tamamlandı. 14 gün boyunca devam eden kursa katılan ailelere sertifikaları verilmek üzere tören düzenlendi.

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Ortahisar Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, sivil toplum kuruluş temsilcileri, kursiyerler ile çok sayıda davetli katıldı.

Burada bir konuşma yapan Vali Öz, “Yarınların güçlü Türkiye’si için ailenin eğitimi çok önemlidir. Aile bizleri bugüne kadar millet yapan en önemli ve kaybetmememiz gereken bir değerdir. Aile alanında verilen kayıpların bizlere ve bu topluma ne kadar pahalıya mal olduğunu aldığımız derslerle görüyoruz. Bu yüzden aile müessesesini ayakta tutmak için her türlü çalışmaya ihtiyacımız var. Aile bütünlüğünün sağlanması ve aile içi sıkıntıların çözülmesi, geleceğe umutla bakılması yönünde eğitiminden desteklenmesine kadar önemli çalışmalar yürütülüyor.

Aile için eğitim kaçınılmaz bir unsurdur. Bir yandan anaokulundan üniversiteye kadar eğitim devam ederken, diğer taraftan da hangi meslek dalında olursa olsun, birey hangi işi yaparsa yapsın, isterse ev hanımı olsun ömür boyu sürekli kendimizi yenilemeliyiz, kendimizi tazelemeliyiz. Kendisini yenilemeyen, okumayan, eğitime ilgi göstermeyen her meslek ve birey gerilemeye, hayatında sıkıntılar çekmeye, devre dışı kalmaya mahkumdur. Onun için eğitimi bu boyutuyla çok önemsemeliyiz. Bu etkinliği çok anlamlı buluyorum. Aileler olarak hem kendimize hem de ailelerimize ve çocuklarımıza karşı, hem de çevreye karşı sorumluluğumuzu arttırıyor, aynı zamanda da okullarla ilgili duyarlılığımızı güçlendiriyor. Bu proje çok başarılı ve örnek projedir. Bütün ailelerimizin bu eğitim sürecine katılmalarını istiyor, kursta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.Konuşmaların ardından kursa katılan ailelere düzenlenen törenle ödülleri verildi. 0-18 yaş arası çocukların ailelerine yönelik verilen eğitim seminerine binin üzerinde kişi katıldı.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon/Ortahisar Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın