19 Eylül Gaziler Günü, Trabzon’da Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Bu Toprakların Yurt Olmasında, Milletimizin Birlik Ve Beraberliğinde, İnsanlarımızın Huzur Ve Güven İçerisinde Yaşamasında Aziz Şehitlerimizin, Kahraman Gazilerimizin Büyük Emekleri, Hatıraları Vardır

19 Eylül Gaziler Günü, Trabzon’da Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Gaziler Günü dolayısıyla Trabzon Valiliği önünde tören düzenlendi. Törene Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Okçin Akşit, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şube Başkanı Seyyah Sağıroğlu, mülki ve askeri erkan ile gaziler ve öğrenciler katıldı.

 

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Öğrencilerin günün anlam ve önemini belirten şiirler okumasının ardından bir konuşma yapan Kıbrıs gazisi, emekli Başçavuş Yusuf Yılmaz, “Bu vatan bir bütündür bölünmez, böldürmeyiz. Gaflet delalet ve hatta ihanet içerisinde olanlar, tarih sayfalarını bir kez daha karıştırsınlar, onların akıbeti o sayfalarda çok güzel bir şekilde ifade edilmektedir” dedi.

Törenin ardından Vali Öz, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Seyyah Sağıroğlu ve beraberindeki gazileri makamında kabul etti.

 

Kabulün ardından Vali Öz, gaziler ve aileleri onuruna verilen bir yemekte onlarla bir araya geldi. Yemek sonrasında bir konuşma yapan  Vali, “Bu toprakların yurt olmasında, milletimizin birlik ve beraberliğinde, insanlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşamasında aziz şehitlerimizin, kahraman gazilerimizin büyük emekleri, hatıraları vardır. Sadece belli günlerde değil bütün yıl boyunca gazilerimizin ve şahit ailelerimizin her zaman yanındayız. Sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyuz.

Terörle mücadele konusunda güvenlik güçlerimiz yoğun bir mücadele yürütüyor. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık ve uzun ömürler dilerken bu vesileyle yaklaşan Kurban Bayramınızı da tebrik ediyor, nice bayramlara milletçe birlik ve beraberlik içerisinde ulaşmayı diliyorum” dedi.

Programın ardından gazi ve ailelerini uğurlayan Vali Öz ve eşi Rukiye Öz, çocuklarına da oyuncak hediye ederek onları sevindirdi.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın