12×12 Karadeniz Toplantılarında Hayvancılık Konusu Ele Alınacak

tha – Trabzon Ticaret Borsası’nın (TTB) düzenli olarak organize ettiği “12×12 Karadeniz Toplantıları”nın 5’incisi hayvancılık sektörü ile ilgili olarak 11 Ekim 2019 tarihinde Trabzon’un Tonya ilçesinde yapılacak. “3T.Tarım-Ticaret-Turizm” sloganı ile düzenlenen organizasyonların 11 Ekim’de yapılacak olanı ile ilgili olarak Tonya doğumlu olan Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın da katıldığı, TTB Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk ile Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan’ın katıldığı hazırlık toplantısı yapıldı.

Tonya Belediyesi ile işbirliği yapılarak Erikbeli Yaylası’nda forum şekliyle gerçekleştirilecek toplantıda hayvancılık, süt ve süt mamulleri ile ilgili olarak sorunlar ile verim ve kaliteyi arttırmak için yapılması gerekenler ele alınacak.

“Tonya’dan Dünya’ya” sloganı ile Trabzon’da hayvancılığın yaygın olduğu yörede gerçekleştirilecek Karadeniz Toplantıları’nın 5’incisine sektör ve kamunun yanı sıra, bilim adamları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve basında konusunda uzmanlaşmış isimler davet edilecek.

Milletvekili Salih Cora, Osmanlı Salnamelerinde de yer alan ve günümüzde Coğrafi İşareti de bulunan Tonya Tereyağı başta olmak üzere hayvancılık, süt ve mamulleri konusunda verim ve kaliteyi arttırıcı çalışmaların yöre ve ülke için çok önemli olduğunu vurgulayarak, bu alanda yapılacak tüm çalışmalara destek verileceğini söyledi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon/Ortahisar Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"