Zorluoğlu Şampiyonu Misafir Etti

tha – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Macaristan’ın Budapeşte kentinde düzenlenen Avrupa Karate Şampiyonası’nda 2’nci olan Keyda Nur Çolak ve ailesini makamında ağırladı.


Genç sporcuyu tebrik eden Başkan Zorluoğlu, “Bizim belediye spor külümüzün bir sporcusunun bu şekilde bir başarı elde etmesi çok gurur verici. Sporcumuzu da değerli hocamızı da tebrik ediyorum. Tabi ki aileni de kutluyorum. Bunlar çok güzel çok özel anlar. Sizler zamanında bu kızımızı çok yetenekli olduğu alana bilerek ya da bilmeyerek yönlendirmiş oldunuz. Bu yönlendirme sonucunda kızımız büyük başarılar elde etmiş oldu” dedi.
Başkan Zorluoğlu’na kendilerini misafir ettiği için teşekkür eden Keyda Nur Çolak, “Annem kız olduğum için kendimi savunma amaçlı beni karate kursuna yazdırdı. Bende kursa başladım. Daha sonra Hasan hocam bana mutlaka kursa devam etmem gerektiğini söyledi. Bende hocamın sayesinde devam ettim ve buralara kadar geldim. Amacım 1’incilik kürsüsüydü ama 2’nci olmaktan da mutluyum. Ülkemi kendi kategorimde en güzel şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum” dedi.
Başkan Zorluoğlu Avrupa 2. Olan Keyda Nur Çolak’a hediye verdi.
Ziyarete Keyda Nur’ur annesi Zübeyde, babası Salih, ağabeyi Göktuğ Çolak, karate hocası Hasan Kılıç, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Adnan Gül ve Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Ayhan Pala katıldı.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"