Yeşil Fidan

Ağaç Dikmek; Erozyon, Sel, Heyelan, Kuraklık Gibi Doğal Afetlerin Önüne Geçmek İçin Alınması Gereken Önemli Bir Önlemdir          

Ulu Çınarlarla Genç Fidanlar Fidan Dikiminde Buluştu

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, beraberinde Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, Vali Yardımcısı Şükrü Kara, Orman Bölge Müdürü Mustafa Gedikli, Ortahisar Belediye Başkan Vekili Süleyman Aydoğdu ile Yaşlılar Haftası nedeniyle Huzurevi sakinlerini ziyaret etti.

Onlara karanfil hediye eden Vali, sağlıklı uzun ömürler diledi. Huzurevi sakinlerinden bir grup da bağlama eşliğinde türküler seslendirdi.

Bu günün aynı zamanda 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası olması nedeniyle Köşk Huzurevi bahçesinde düzenlenen fidan dikim törenine katılan Vali, yaşlılar ve çocuklarla fidan dikerek, “Ormanlar bu memleketin birikimi ve sermayesidir. Geleceğe yansıyan bir güçtür. Orman; toprağın, suyun, hayatın kaynağı demektir.

Ağaç; bizim hem inancımızda hem de kültürümüzde önemli bir yeri olan değerdir. Günümüzü yarına taşıyan ve memleketimizin geleceği için vazgeçilmez bir unsurdur. Ülkemizin dört bir tarafında yaşanan gerek kuraklık, gerek heyelan ve erozyon gibi afetlerin önüne geçmenin, yarınlardan emin olmanın yolu ağaç dikmektir. Bugün üç yaşından yüz yaşına kadar herkes burada. Ulu çınarlar ve genç nesillerle birlikte ağaç dikiyoruz. Ağaçlandırma konusunda bir bilinç oluşmuş ve güzel çalışmalar yapılıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın