Vergi Dairesi Grup Müdürü Fahrettin Üçüncü’den Veda ziyareti

Trabzon Vergi Dairesi Grup Müdürü Fahrettin Üçüncü emekliye ayrılması dolayısıyla Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’na veda ziyaretinde bulundu. Beraberinde Vergi Dairesi Müdürü Ayhan Yaman ve Hızırbey Vergi Dairesi Müdürü İlhan Akçay’da yer aldı.

41 yılın ardından Hizmete nokta koyduğunu ifade eden Üçüncü, hiçbir soruşturma geçirmeden bugünlere geldiğini aktardı. Görev yaparken adil olmaya çalıştığını ifade eden Üçüncü, “  Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine hizmet verdim. Görev dönemimde adil olmaya önem verdim. ”dedi. Üçüncü şöyle konuştu: “ Meslek hayatımda Ticaret ve Sanayi Odası ile çok iyi ilişkilerimiz oldu. 2000 yılında tekrar Trabzon’da göreve başladım. Vergi haftalarında Ticaret ve sanayi odamız ile her zaman çok güzel dayanışmada bulunduk. Vergi bilincinin topluma yerleştirilmesinde tam bir ortaklık yapıldı. Bu işbirlikleri için teşekkür ediyorum. ”dedi.

TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu Fahrettin Üçüncü’nün Vergi Dairesi’ndeki başarılı çalışmalarda bulunarak Trabzon’a bugüne kadar büyük hizmetleri geçtiğini ifade etti. Ticaret ve Sanayi Odası ile Vergi Dairesi Müdürlüğü arasında ortak çalışmaların kamu ve özel sektör tarafından takdirle karşılandığını söyledi. Hacısalihoğlu, “Her iki kesiminde sunduğu hizmet odaklı çalışmaların başarıya ulaşmasında Sayın Fahrettin Üçüncü’nün büyük katkıları olmuştur. Son olarak Vergi Dairesi Grup Müdürü olarak emekliye ayrıldığı bu noktada her kesimin takdirini kazanmış olmasından da ayrıca memnunluk duymaktayız.” dedi.   Hacısalihoğlu, emekli olan insanların cadde ve sokaklarda gördüğü ilginin görev süresindeki başarısının bir göstergesi olduğunu, bu anlamda Üçüncü’nün çok şanslı olduğunu ifade etti.

TTSO Meclis Başkan Vekili Adnan Sağlam 26 yıl takdir komisyonu üyeliği yaptığını anımsatarak Vergi Dairesi ile ilişkilerin çok iyi bir düzeye geldiğini vurguladı.  Geçmişte çok zorluklar yaşandığını kaydeden Sağlam,  bugün ise vergi dairesinde bütün müdürlerin kapısı açık olduğunu, sorunların çözümüne yardımcı olunduğunu sözlerine ekledi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın