Vali Ustaoğlu ile firma ziyaretleri sürdürüldü

tha – Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ile Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu bazı sanayi kuruluşlarına ziyaretlerde bulundu.

Üretim tesislerini gezen Vali Ustaoğlu ve Başkan Hacısalihoğlu, üretilen ürünler ile firmaların pazarlama ve ihracat çalışmaları konusunda detaylı bilgi aldı.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, ihracatın önemine dikkat çekerek, “Türkiye’de üretilen ürünlerin dünyanın özellikle sanayi bakımından gelişmiş ülkelerinde talep görmesi bizleri gururlandırıyor. Pandemi süreci nedeniyle yavaşlayan küresel ticarette firmalarımızın üretmeye ve ihracata devam etmesiyle ekonomimiz daha da güçleniyor. Üreten ve ihracat yapan tüm firmalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu da Trabzon’un üretim gücünü her geçen gün artırdığını belirterek, “Firmalarımızın dünyaya açılmasını çok önemsiyoruz. Bu konuda oda olarak da çeşitli çalışmalarımız sürekli devam ediyor. Günümüzde ürünü elde etmenin yanı sıra onu dünyaya en karlı biçimde pazarlamak önemli bir nokta haline geldi. Dış ticaret konusunda da işletmelerimize her türlü desteği vermeye çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"