Turizmin Gelişmesi Trabzon’un Daha Çok Gelişmesini Sağlayacaktır

Turizmin Gelişmesi Trabzon’un Daha Çok Gelişmesini Sağlayacaktır

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Haluk Durmuş Trabzon Valisi A. Celil Öz’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette ilimizin kültür ve turizm varlıkları ile bu konuda yapılan çalışmalar görüşüldü. Görüşmeyle ilgili açıklamalarda bulunan Vali Öz faydalı bir görüşme yaptıklarını ifade ederek;

“  Restorasyon çalışması devam eden Sümela Manastırı, Restorasyon proje çalışması hazırlığı yapılan Vazelon Manastırı, restorasyonu bitmek üzere olan Kızlar Manastırı, Uzungöl ve Seragöl’ü gibi kültürel değerleri müsteşarımızla birlikte masaya yatırıp gözden geçirdik. Amacımız ilimizde mevcut turizme kazandırılmış kültürel varlıklara ilaveten yeni değerleri ortaya çıkarıp, restore ederek turizme kazandırmaktır. Bunlar içerisinde Vazelon ve Kuştul Manastırları yanında unutulmaya yüz tutmuş konaklarımızı, hanlarımızı, hamamlarımızı, köprülerimizi ve diğer tarihi varlıklarımızı mevcuttur.

Ayrıca mevcut turizm merkezlerimize alternatif yerler tespit edip, buralara da hizmeti getirerek turizmi il geneline ve oniki aya yaymış olacağız. Tüm bunları gerçekleştirdiğimizde Trabzon’un kalkınmasında lokomotif sektör olan turizm daha da gelişecek, turizmden almış olduğumuz pay artacak ve insanımız daha çok kazanarak yaşam seviyesini yükseltmiş olacaktır” dedi.

Müsteşar Haluk Durmuş ise turizm yatırımlarını ve hizmet sektöründeki çalışmaları yerinde görmek bu konuyla ilgili olarak daha neler yapılabileceğini tespit etmek amacıyla Trabzon’a geldiğini ifade ederek;

“Bakanlığımıza ait çalışmaları yerinde görmek üzere Trabzon’ a geldim. Bu vesile ile sayın Valimizle bir araya gelerek özellikle turizmi konuştuk. Görüşmemiz çok faydalı olmuştur” dedi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın