TTSO’ya Trabzon Baro Başkanından ziyaret

Trabzon Baro Başkanı AV. Orhan Öngöz Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu’nu makamında ziyaret ederek çeşitli konularda fikir alış verişinde bulundu.

Öngöz, Trabzon Barosu’nun kurulmuş olduğu 1923 yılından bu yana hukukun üstünlüğü ile hukuk devleti kurum ve kavramlarını savunmuş, bu ilkelerin yaşama geçmesi, yerleşmesi için mücadele etmiş ve hiçbir siyasi kimliğin yanında yahut yakınında değil yalnızca ve daima hukukun yanında durduğunu ifade etti.

TTTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu da Baronun binlerce yıllık tarihi olan Trabzon şehrinin özünden doğmuş, şehrin değerlerini ve haklarını savunma noktasında en ön safta bulunmuş, hukuki ve sosyal tüm sorunlarına çözüm üretme noktasında hiçbir sorumluluktan kaçmadığını vurguladı.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın