TRT TRABZON RADYOSU 47 YAŞINDA

1 Aralık 1968 tarihinde yayına başlayan TRT Trabzon Radyosu 47’inci kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Kuruluş yıldönümü nedeniyle TRT Trabzon Bölge Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Törene Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Trabzon Ticaret Borsası Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgut Özdemir, TSYD Trabzon Şube Başkanı Murat Taşkın, TRT Bölge Müdürü Sami Serdar Şişman, TRT Radyo Müdürü Mehmet Bayraktar ile radyo çalışanları katıldılar.
Kuruluş yıldönümü nedeniyle TRT Trabzon Radyosu Stüdyosundan yapılan canlı yayına Vali Öz, TTB Başkanı Köleoğlu’da katılarak radyo ile ilgili düşünce ve anılarını paylaştılar.
Başkan Köleoğlu, radyonun iyi bir haberleşme ve eğitim aracı olduğuna dikkat çekerek, “Çocukluğumuzda ve gençliğimizde haberlerin yanı sıra çocuk saati, masal dünyası, arkası yarın gibi programları dinlerdik. Hele Trabzonspor’un şampiyonluklar yaşadığı yıllarda radyodan maçları dinlemek bambaşka bir heyecandı” dedi.
Kuruluş yıldönümü nedeniyle hazırlanan pastayı Vali Abdil Celil Öz, TRT çalışanları ile birlikte kesti.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın