Trabzon Ortahisar’da Hedef Tarih Turizmi

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

TTSO’da gerçekleşen toplantıda Trabzon’da yürütülen çalışmalar üzerinde karşılıklı fikir alış verişi gerçekleştirildi.  Başkan A. Metin Genç, Trabzon’un Büyükşehir statüsüne kavuşturulmasıyla beraber kurulan Ortahisar Belediyesi’nin her gecen gün daha iyi hizmet vermek için çalıştığını belirtti.  Genç, “ Sorumluluk alanımızdaki sorunları çözmeye azami gayret gösteriyoruz. Büyükşehir Belediyesini kapsayan konularda da görüş ve önerilerimizi orada paylaşıyoruz. ”dedi. Ortahisar bölgesinde tarihi kimliğin ortaya çıkartılmasında herkese görev ve sorumluluk düştüğünü vurgulayan Başkan Genç, “Fatihin fethettiği, Yavuz’un yönettiği ve Kanuni’nin doğduğu ve çocukluğunun geçtiği Ortahisar geçmişi ile buluşturulmalıdır.” şeklinde konuştu.

TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu kentsel dönüşüm çalışmalarında Trabzon’un hızını kesmemesi gerektiğini belirtti. Dönüşümün kent için çok önemli olduğuna dikkat çeken Hacısalihoğlu Ortahisar bölgesinde yürütülen projenin belirli bir safhaya getirildiğini aktardı. Turizmin Trabzon ve bölge ekonomisi için çok önemli bir sektör olduğunu anımsatan Hacısalihoğlu, “ Trabzon’un tarihi kimliğini ortaya çıkaracak çalışmalara dört elle sarılmamız gerekiyor. Bu zenginliğimizi turizm sektörüne kazandırmalıyız. ” dedi. Genç ve Hacısalihoğlu daha sonra ortak yürütülen konular üzerinde görüşmeye devam etti.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın