Trabzon Devlet Tiyatrosu 2015-2016 Sezonunun İlk Oyunu Olan ‘Ziyaretçi’ Seyirciyle Buluştu

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü görevine atanan Uğur Keleş’i makamında kabul etti. Tiyatro sezonunun açılması nedeniyle Vali Öz’ü ziyaret eden Keleş, Öz’ü ‘Ziyaretçi’ adlı tiyatro oyununun prömiyerine davet etti.

‘Ziyaretçi’ adlı oyunu izleyen Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, “Barışa ihtiyacımız olduğu bu dönemde her türlü şiddete, her türlü savaya karşı barış mesajları veren güzel bir oyun izledik. Bir kültür-sanat şehri olan ilimizde böyle bir oyunu sahneleyen başta yönetmenine, yazarına, oyuncularına ve oyunda emeği geçen tüm ekibe teşekkür ediyorum” dedi. Vali Öz, gösterimin sonunda Trabzon Devlet Tiyatrosu Müdürü Uğur Keleş’e çiçek verirken, oyuncuları da tek tek tebrik etti.

Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı, Uğur Keleş’in yönettiği Ziyaretçi adlı oyunda Trabzon Devlet Tiyatrosu sanatçılarından Banu Manioğlu Duygu Dökgöz Yavuz Topçuoğlu ve mezun sanatçılardan Ahmet Uzuner, Selin Poyraz, Burak Fındıkçı ve Mahir Elvan rol alıyor.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın