Başkan Genç, Bilim Sanat Merkezi’nin Yerini İnceledi

Başkan Genç, Bilim Sanat Merkezi’nin Yerini İnceledi

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, eğitim kurumlarının fiziki şartlarını ve eğitim kalitesini yükseltmek için her türlü adımı atmaya hazır olduklarını söyledi.

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Esentepe Mahallesi’nde bulunan Atatürk İlkokulu’nu ve aynı alanda yapılması planlanan Bilim Sanat Merkezi alanını inceledi. Başkan Genç, Bilim Sanat Merkezi’ni Esentepe Mahallesine planladıkları için Başta Trabzon Valisine, Trabzon Milletvekillerine, Büyükşehir Belediye Başkanına, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerine teşekkür etti.

Eğitim İçin Üzerimize Düşeni Yapmaya Hazırız

Bilim Sanat Merkezi’nin Esentepe Mahallesine yapılmasından dolayı ayrı bir memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Genç, “Eğitim, biz yöneticilerin yanı sıra bütün insanların gönüllü ve bir bütün olarak yapması gereken çalışmalardır. Belediye olarak her zaman ifade ettiğimiz gibi çocuklarımızın eğitimi için üzerimize düşeni fazlasıyla yapma gayreti içerisinde olacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği ‘Muasır Medeniyetler’ seviyesine ulaşabilmesi ve ülkemizin kalkınması için eğitim önemli bir fonksiyonu yerine getirmektedir. Bundan dolayı eğitim kurumlarının fiziki şartlarını ve eğitim kalitesini yükseltmek için Ortahisar Belediyesi olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Bu manada Esentepe Mahallemizde yapılması düşünülen Bilim Sanat Merkezi ilimiz ve Ortahisar ilçemiz adına önemli bir kazanım olacaktır” dedi.

Bilim Sanat Merkezi’nin önemine vurgu yapan başkan Genç, şöyle devam etti: “Ortahisar ilçemizde yapılacak olan bu merkez inşallah hem ilimin, hem de bilimin merkezi olacaktır. Burada kurulacak olan Bilim Sanat Merkezi’nde ülkemizin en büyük değerleri olan üstün yetenekli çocuklarımız keşfedilip geleceğimize yön veren kişiler olarak yetişecektir. Ayrıca üzerinde durulması gereken en önemli konu da, bu çocuklarımızı yetiştirirken sorumluluk sahibi ve hedefleri olan kişiler olarak yetiştirmektir.”

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın