TOBB’NİN AKREDİTASYON EĞİTİMLERİ KAPSAMINDA YENİ VERSİYON KYS EĞİTİMİ TRABZON’DA YAPILDI

tha – Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında 3. ve 8. Dönemlerde akredite olan 44 Oda/Borsa’nın genel sekreterleri ve akreditasyon sorumluları, Trabzon Ticaret Borsası ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde “ISO 9001:2015 Yeni Versiyon Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi”nde Trabzon’da bir araya geldi.

Açılışa katılan Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan toplantının Trabzon’da tertiplenmesinden dolayı TOBB’ye teşekkür ederek, “Akreditasyonu önemsiyoruz. Dolayısıyla bu tür çalışmaların kurumlara değer kattığı inancındayız. “ diye konuştu.

TOBB Türk Loydu Kerim Dinçbudak tarafından verilen eğitimde; kuruluşun bağlamı, tanımları, süreç, liderlik, planlama, destek, operasyon, performans değerlendirme ve iyileştirme konuları anlatıldı.

İki gün süren eğitimde ayrıca; Sosyal Medya Uzmanı Samet Çelik tarafından katılımcılara “Kurumsal Sosyal Medya Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler” konulu bir bilgilendirme sunumu da yapıldı.

TOBB’nin 2005 yılında oda akreditasyon modeli olarak yürüttüğü çalışmalar 2008 yılında borsalarında dahil edilmesiyle model kapsamından çıkıp TOBB Oda/Borsa Akreditasyon sistemi olarak uygulanmaya başlandı. Bu sistem sayesinde Türkiye’deki Oda/Borsalar, Avrupa’daki eşdeğer Oda/Borsalar kalitesinde 5 yıldız hizmet vermektedir

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"