TİSKİ 3 adet kombine kanal temizleme aracı (vaktör) satın aldı

TİSKİ 3 adet kombine kanal temizleme aracı (vaktör) satın aldı

Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TİSKİ) hizmette kaliteyi daha da arttırmak için yatırımlarına aralıksız olarak devam ediyor. TİSKİ’nin, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun talimatlarıyla tıkanan kanalizasyon hatlarını ve rögarları çok daha kısa sürede, daha sağlıklı şekilde temizlemek için Devlet Malzeme Ofisi’nden (DMO) satın aldığı 3 adet kombine kanal temizleme aracının (vaktör) ilki kuruma teslim edildi. Diğer 2 kombine kanal temizleme aracı da bir ay içerisinde TİSKİ’ye teslim edilecek.

Bu 3 aracın TİSKİ’ye maliyetinin 3 milyon 450 bin TL olduğunu ifade eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’un büyükşehir olmasıyla il genelinde faaliyetlerini sürdüren TİSKİ’nin bu araçlarla sorunları çok daha kısa sürede ortadan kaldıracağını ifade ederken, “Amacımız ülkemizin en yaşanılabilir şehirlerinden biri olan Trabzon’umuzu bu alanda ilk sıraya taşımak. Bu amaç doğrultusunda her alanda yatırımlarımıza ve çalışmalarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın