TGC’ye ziyaret

tha – Demirören grubuna bağlı Hürriyet Gazetesi’nin Trabzon Baskı Tesisleri Müdürü İbrahim Karaağaç, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Yusuf Turgut, Başkan Yardımcısı Nevzat Yılmaz, Mali Sayman Osman Şişko ve Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Sarı  ile sohbet eden Karaağaç, Trabzon’da yerel basının çok güçlü olduğunu söyleyerek, ‘Tesislerimizle yerel basının emrindeyiz’ dedi.

Samsun’dan Kars’a, Erzurum’dan Sivas’a kadar birçok yerel gazeteyi bastıkların ifade eden İbrahim Karaağaç, ‘son dönemde hem döviz hem de kağıt fiyatlarında yükselme söz konusu ancak yaptığımız analizlerle birlikte bunları yerel basına yansıtmamak için büyük fedekarlıklar yapıyoruz’ diye konuştu.

TGC Başkanı  Yusuf  Turgut da, Hürriyet matbaasının Trabzon’da açılan ilk büyük matbaa olduğunu söyleyerek, ‘Trabzon’da yıllar içinde tüm yerel gazeteleri bastığı dönemler oldu. Ve en uygun fiyatları uyguladılar. Emeği geçenlere buradan teşekkür ediyorum’ dedi. Ziyaret nostalji sohbetle sonlandırıldı.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon'da Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu yürütme kurulu üyesi,Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı, Trabzon Büyük Şehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"