Tapu ve Kadastro Alanında Yapılan Çalışmalar

Tapu ve Kadastro Alanında Yapılan Çalışmalar Vatandaş Memnuniyetini Arttırıyor

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nün 168’inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Adnan Cevher ve beraberindeki personeli makamında kabul etti.

GÜLER YÜZ VE İNSAN ODAKLI HİZMET ANLAYIŞINI ÖNEMSİYORUZ

Ziyarette Vali Öz, “Tapu Kadastro Teşkilatımızın 168.kuruluş yıldönümünü icra ediyoruz. Bu alanda hem kadastro hizmeti, hem de sicil hizmetleri açısından güzel bir çalışma temposu yakalandı. Devletin kadastro çalışmalarını tamamlama oranı yüzde 97’lere ulaştı. Bu çok önemli bir başarıdır.

Tapu alanı daha önce vatandaşın en çok çile çektiği alanlardan birisiydi. Ama bugün gelinen noktada sayısal ortam çalışmaları, veri tabanlı hizmetler anlayışı, vatandaşı ilk karşılamadan tescil hizmetlerine kadar bütün alanlarda sunulan hizmet kalitesi giderek artıyor. Türkiye genelinde güzel, açık, şeffaf ve kaliteli bir hizmet ortamı sağlandı. Yapılan tüm bu çalışmalar vatandaş memnuniyetini arttırıyor.

İlimizde de mevcut hükümet konağında hizmetin daha nitelikli sunulması için belli düzenlemeler yaptık. Önümüzdeki süreçte bunu daha da geliştirip güzel ortamlarda hizmeti sunmaya devam edeceğiz.

Ancak mekanların iyileştirilmesinin yanında hizmet eden personelin de hizmet içi eğitimlerle nitelikli olarak yetişmesi önemli. Güler yüz ve insan odaklı hizmet anlayışını önemsiyoruz. Bu alanda da önemli değişim ve dönüşüm yaşanıyor. İyi bir noktadayız. 168. Kuruyuş yıldönümünde tüm çalışanlara başarılar diliyorum” dedi.

Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Cevher, Vali Öz’e yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon/Ortahisar Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın