Sporcu Sağlık ve Eğitim Merkezi turizmi de canlandıracak

tha – Trabzon’da kurulması çalışmaları son aşamaya gelen Sporcu Sağlık ve Eğitim Merkezi’nin bölgedeki spor ve sağlık turizmi hareketini artıracağı belirtildi.

Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy, Eğitim Daire Başkanı Selçuk Çebi, Sağlık Daire Başkanı Adnan Hasanoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ve KTÜ BESYO Müdürü Fatih Bektaş, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Başkan M. Suat Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşen heyet, Trabzon’da kurulması çalışmaları yürütülen Sporcu Sağlık ve Eğitim Merkezi ile ilgili bilgi verdi. Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy, “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Trabzonspor tesisleri yanındaki eski il müdürlüğü binamızda açılması için çalışmalar yürütülen Sporcu Sağlık ve Eğitim Merkezi’ni çok önemsiyoruz. Türkiye’de ikincisi açılacak olan merkezde sporcuların tüm verileri bilimsel metotlarla toplanacak. Amatör veya profesyonel tüm sporcularımızın yetenek ve performanslarının değerlendirileceği merkezde yapılacak olan tüm ölçümler kayıt altına alınacak. Proje çalışmaları devam ediyor. Çevre ülkelere de hizmet vermesi planlanan merkezde toplanacak veriler dünyada başarılı olan sporcuların verileriyle karşılaştırılıp değerlendirilecek. Merkezde ayrıca sakatlık sebepleriyle ilgili de bilimsel çalışmalar yapılacak” dedi. Merkezden faydalanmak isteyen yerli ve yabancı sporcuların Trabzon’da büyük bir turizm hareketi yaratacağı da vurgulandı.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon’da turizmin çeşitlendirilmesi için çalışmalar yaptıklarını vurgulayarak, “Açılması planlanan merkezin de vurguladığınız gibi spor ve sağlık turizmine büyük katkısı olacağına inanıyorum. Buraya gelecek sporcu kafileleri büyük bir turizm hareketi yaratacaktır” diye konuştu.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"