ŞAMPİYON

Başkan Gümrükçüoğlu şampiyonu altınla ödüllendirdi

Tayvan’da düzenlenen Dünya Boks Şampiyonası’nda, gençler kategorisinde 73 Kg’da Dünya Şampiyonu olan Trabzonlu Boksör Busenaz Sürmeneli ve şampiyonaya Trabzon’dan katılan Saniye Şenay Demircioğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziyarette Busenaz Sürmeneli’nin elde ettiği başarının kendileri için büyük bir gurur kaynağı olduğunu ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, “Trabzonlu sporcuların milli forma ile elde etmiş oldukları başarılar, bizlere ayrı bir mutluluk veriyor. Genç sporcumuzun elde ettiği bu başarı hepimizi sevince boğmuştur. Busenaz kızımız dünya şampiyonu oldu ama daha yolun başında olduğunu unutmayacak ve ülkemize altın madalyalar kazandırmaya devam edecek. Bizlerde her zaman yanında olacağız. Dünya şampiyonasına katılarak ülkemizi temsil etme başarısını gösteren Saniye kızımız da ayrıca tebrik ediyorum” diye konuştu.

Trabzonlu boksörler de kendilerine olan desteklerinden ötürü Başkan Gümrükçüoğlu’na teşekkür etti. Gümrükçüoğlu, Sürmeneli’yi cumhuriyet altını, Demircioğlu’nu ise çeyrek altınla ödüllendirdi.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"

Bir cevap yazın