Osmanlı Haftası etkinliklerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi

tha – Osmanlı Devletinin kuruluşunun 719. yıldönümü Trabzon’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı’nda düzenlediği etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Büyükşehir Belediyesi Kanuni Mehteran Takımın konseri Trabzonlulara doyumsuz anlar yaşatırken, etkinliklere katılan vatandaşlara pilav ayran ikramı yapıldı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanvekili M. Sait Gürsoy etkinliklerin açılışında yaptığı konuşmada vatanın güvenliğini sağlamak için Afrin’de çarpışan Mehmetçik’e muvaffakiyetler diledi. Gürsoy, Osmanlı Devleti’nin kurulduğu tarihten itibaren hoşgörü ve adaletten ayrılmayarak o günden bugüne bir köprü oluşturduğuna dikkat çekti. Osmanlı’nın fethettiği topraklara huzur ve güven getirdiğini kaydeden Gürsoy, “Osmanlı Devleti bizlere büyük miraslar bırakmıştır. Anadolu’da barış, Balkanlarda huzur, Orta Doğu’da istikrarın hakim olduğu Osmanlı yönetimi, insanlığa saygı ile sevginin harmanlandığı kutlu bir dönem yaşatmıştır” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından Gürsoy ve beraberindekiler yaklaşık 3 bin vatandaşa pilav ve ayran ikramında bulunurken, etkinlik Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde açılan “Kaimeden Banknota Paranın Yolculuğu” adlı  sergisinin açılışıyla son buldu.

Print Friendly, PDF & Email

Hakkında Nevzat Yılmaz

Nevzat Yılmaz
Trabzon Haber Gazetesi sahibi ve 1970 den beri gazetecilik yapmaktadır. Anadolu Radyo ve Televizyon Yayıncılar Birliği Kurucu Üyesi. Trabzon/Ortahisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu Üyesi. "Olaylarda Basın, Anayasal Basın ve Makaleler adlı 3 eseri vardır"